Skola Valkā gaida savējos 6

Pastāv viedoklis, ka Valkā nav senāku kāpņu par ģimnāzijas kāpnēm, tiesa, reizēm uzprišinātas. Skolas 90 gadu jubilejā 9. oktobrī pa tām trauksies simtiem jaunu un ne tik jaunu augumu.

Svētku rīcības komiteja šim pasākumam gatavojas itin nopietni un pamatīgi. "Esam paveikuši lielu darbu. Nozīmīgākais - atskats uz skolas vēsturi - ir apkopots un pabeigts," komentē skolas direktore Lilita Kreicberga. Viņa ir pateicīga pilsētas muzeja speciālistei Ligitai Drubiņai, kura daudz palīdzējusi vēsturisko materiālu sagatavošanā.

Direktore atzīst, ka šajā darbā piedzīvojusi daudz atklājumu par skolas vēsturi. Piemēram, par 90 nozīmīgākajiem notikumiem skolas vēsturē. "Tagad zinu, ka skolas dārzā augļu koki ir stādīti 1936. gadā. Savukārt milzīgās liepas un ozoli iestādīti 1932. gadā. Vēl uzzināju, ka kādreiz skolā ir darbojusies absolventu biedrība, ka vācu okupācijas laikā skolā izvietots kara hospitālis un mācībām tika atvēlētas ugunsdzēsēju depo telpas. Tagad arī zinām zelta un sudraba medaļu ieguvējus skolas vēsturē. Un vēl, un vēl," turpina direktore.

Nozīmīgs pasākums skolas saimei būs oficiālā svinību sadaļa kultūras namā. Jo īpašs notikums būs grāmatas atvēršanas svētki, kur lasāmas 90 cilvēku atmiņas un pārdomas par dzīvi agrāk un tagad. Skolotāja Andriga Lozda visus aicina uz absolventes gleznotājas Elgas Grīnvaldes izstādi "Dāvana", kas būs apskatāma kultūras namā.

"Dod Dievs pabeigt visu iecerēto. Mēs joprojām pieņemam un meklējam jebkuru interesantu domu un aktīvas rokas, kas šo pasākumu padarītu vēl interesantāku. Noskaņojums ir pacilājošs," atzīst direktore. Skolā notiek un notiks ģenerālmēģinājumi.

Tās saime gatavojas skolas izdaiļošanai. Visi absolventi aicināti atnest uz skolu kādu mantu no skolas laika, kuras nav žēl, jo tās neatdos. Instalāciju no tām uzņēmusies izveidot Ieva Kampe. Ne jau viss iecerētais izstāstāms. Pārsteigumi rada īpašas sajūtas.

Svētku programma>>> ŠEIT!

Komentāri 6

,,,,,,

Kur,lūdzu,būs nopērkama atmiņu grāmata?

pirms 10 gadiem, 2010.09.14 12:39

@

Izlasiet svētku programmu - piemiņas izdevumus varēs iegādāties pie reģistrācijas!

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 08:13

aaa

Bet Valkas 1.vidusskolu ir beigusi tukstosiem pietiks visiem vieta baleties un taa taalaakk hmmm

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 21:47

abca

Tik tiesam absolventu ir daudz vai nevajadzeja bali uz skolas hali parlikt mes te vesala delegacija taisamies no irijas braukt

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 21:49

abca

Tik tiesam absolventu ir daudz vai nevajadzeja bali uz skolas hali parlikt mes te vesala delegacija taisamies no irijas braukt

pirms 10 gadiem, 2010.09.15 21:49

tikai pamatskola

Labdien!

sakiet lūdzu vai uz salidojumu, var ierasties tie, kuri beidza tikai pamatskolu?
Pēc pamatskolas pabeigšanas, tad vēl bija Valkas 1.vidusskola. biju ļoti gudra, ka nācās aiziet uz Rīgu mācītes.
Pateicos par informāciju!

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 23:34

Izglītība