Skolas aukstumā pustukšas

Pēc sinoptiķu informācijas, nakts no otrdienas uz trešdienu pēdējās nedēļas laikā bijusi visaukstākā. Vidzemē un Latgalē daudzviet termometra stabiņš noslīdēja līdz mīnus 30 grādiem un zemāk.

Mīnus 28 un 29 grādu sals saglabājās arī vakar no rīta. Stiprā spelgoņa mājās lika palikt daudziem lauku un pilsētu skolu audzēkņiem.

Atnākušie atkārto apgūtoValkas pamatskolas direktores vietniece mācību darbā Inese Varesa stāsta, ka četras klases bijušas pilnīgi tukšas, bet pārējās uz stundām ieradušies pieci seši skolēni. "Visi skolotāji bija darbā un stundas notika.

Dažas klases nelielā audzēkņu skaita dēļ gan vajadzēja apvienot. Pirmā bija audzināšanas stunda, bet nākamajās notika apgūtās mācību vielas atkārtošana. Plānotos pārbaudes darbus atcēlām uz vēlāku laiku. Dienas turpinājumā bērniem demonstrējām mācību filmas saistībā ar karjeras izvēli," stāsta I. Varesa. Viņa piebilst, ka visu dienu darbojās ēdnīca, lai skolēni jebkurā laikā varētu dabūt siltu ēdienu vai padzert tēju.

Valkas ģimnāzijā uz mācībām no 250 bērniem bija atnācis 61 skolēns. Direktores vietniece mācību darbā Gunita Gindra stāsta, ka dažās klasēs uz stundām ieradusies puse audzēkņu, citās mazāk. "Stundas notiek pēc parastā grafika.

Ja bērni ir atnākuši, tad viņiem jāmācās. Pagaidām neplānojam papildu nodarbības, lai atgūtu nokavēto, jo viena diena mācību darbu būtiski neietekmēs," skaidro G. Gindra. Apkures problēmu dēļ vēsas ir arī vairākas ģimnāzijas klases. "Ir kabineti, kur ir vēsi, dažās klasēs atkal mazliet siltāk. Pašlaik strādnieki veic radiatoru atgaisošanu," informē G. Gindra.

Ērģemē no aukstuma nenobīstasSavukārt Zvārtavas pagasta Ozolu pamatskolā bija ieradušies tikai trīs bērni. Skolas direktore Dzidra Švarte stāsta, ka divus pirmklasniekus uz skolu atvedušas mammas, kuras ir skolotājas, jo nebijis mazos kur atstāt. Uz mācībām bija ieradies viens 9. klases skolnieks.

"Viņam uzdevām individuālo darbu. Tā kā par gaidāmo aukstumu sinoptiķi brīdināja jau iepriekš, bērniem uzdevām papildu mājas uzdevumus, lai, paliekot mājās, viņiem būtu ko darīt. Iepriekšējās dienās par apmeklētības trūkumu nevarējām sūdzēties. Tukša skola bija tikai trešdien," saka Dz. Švarte.

Ievērojami vairāk skolēnu bija Ērģemes pamatskolā. "Mums ir čakli bērni. Uz mācībām ieradās vairāk nekā puse - 32 skolēni. Telpas ir siltas, visi skolotāji bija darbā. Mācību darbs bija pilnībā nodrošināts. Neieradās tikai tie, kuri dzīvo vistālāk," stāsta pamatskolas direktore Olita Šauja.

Savukārt Kārķu pamatskolas direktore Vallija Ābele novērojusi, ka tieši tie bērni, kuri dzīvo vistālāk, gandrīz visi bijuši uz mācībām. "Mums ir malkas apkure. Visas krāsnis bija sakurinātas, nevienam klasēs nevajadzēja salt. Mācību darbs aukstuma dēļ netika pārtraukts," apliecina direktore.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka, temperatūrai pazeminoties zem mīnuss 20 grādiem, skolu var neapmeklēt bērni vecumā līdz 12 gadiem, bet no mīnus 25 grādiem uz skolu var nedoties skolēni no 13 gadiem

Izglītība