Skolas laiks beidzies, bet arī vasaras brīvlaikā bērni vēlas satikties un atpūsties kolektīvā

Bērni ar nepacietību gaida vasaras brīvlaiku. Beidzot tas brīdis ir klāt, un vecākiem jādomā, kā labāk aizpildīt savu atvašu laiku. Viena no iespējām ir vasaras nometnes un brīvā laika pavadīšanas klubiņi. "Ziemeļlatvija" skaidro, kādas iespējas atpūsties nometnēs ir bērniem mūsu pusē.

Šovasar bijušā Valkas rajona teritorijā bērniem iespēju brīvo laiku pavadīt nometnēs un darboties interešu klubiņos būs maz.

No 7. līdz 17. jūnijam Smiltenē darbosies brīvā laika pavadīšanas klubiņš "Sveiks un vesels", ko rīko Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas skolotājas Vija Sokolova un Inta Purgale. Šo dienu laikā bērni vecumā no sešiem līdz 13 gadiem aktīvi darbosies svaigā gaisā un nodosies radošām izpausmēm. Pieteikties "Sveiks un vesels" aktivitātēm var līdz pat 7. jūnijam, zvanot V. Sokolovai uz 29387767.

Pieprasījums ir

Vēl Smiltenē šā vecuma bērni atpūsties un sevi radoši izpaust varēs brīvā laika pavadīšanas klubiņā "Velnēni Melnēni", ko organizē Trīs pakalnu pamatskolas skolotājas Vita Leite un Viola Krūmiņa. "Velnēni Melnēni" darbosies no 14. līdz 22. jūnijam.

Klubiņš pastāv vairākus gadus, un V. Leite ievērojusi, ka skolēni šo iespēju labprāt izmanto. "Katru gadu nodarbības apmeklē vidēji 45 bērni. Pasākumu ar idejām un labiem darbiem arī šogad atbalstīs vietējie uzņēmēji, bērnu vecāki, skolotāji un brīvprātīgie jaunieši - studenti," stāsta V. Leite.

Šogad "Velnēnos Melnēnos" būs saules, jūras, zemes, stikla, pilsētas un zāļu diena. "Bērni visu laiku būs nodarbināti, pieskatīti un paēduši siltas pusdienas. "Velnēni Melnēni" rada prieku skolēniem vasarā netradicionāli darboties, radoši izpausties. Arī bērnu vecāki ir apmierināti par interesantām bērnu laika pavadīšanas iespējas," teic skolotāja. Šobrīd par klubiņu izrādīta liela interese, taču tajā joprojām ir gaidīti dalībnieki. Pieteikties var, zvanot uz 26498454.

Vasarā gaida piedzīvojumus

Smiltenietes Sabīne Meldere un Anžela Halilova šovasar nolēmušas apmeklēt "Velnēnus Melnēnus" un "Krēslas" fanu nometni. "Esmu bijusi vairāk nekā trijās nometnēs. Pirms dažiem gadiem no draudzenes uzzināju par "Velnēniem Melnēniem".

Pateicu vecākiem, un viņi man atļāva tajā piedalīties. Vecākiem galvenais, lai es mājās nesēžu bezdarbībā. "Velnēnos Melnēnos" ir superīgi. Braucām uz jūru, devāmies pārgājienos, peldējāmies. Vienu dienu pa nakti palikām "Kalbakās". Tā bija pati labākā diena klubiņā," atceras Anžela.

Viņa ar draudzeni stāsta, ka brīvā laika pavadīšanas klubiņi un nometnes vasaru padara daudz interesantāku, tas esot labs piedzīvojums. Iegūti jauni draugi, zināšanas, ko skolā nevar apgūt, un apskatītas līdz šim neredzētas vietas - tie ir tikai daži ieguvumi, apmeklējot nometnes.

Ar nepacietību Sabīne un Anžela gaida "Krēslas" fanu nometni, kas 7. jūnijā sāksies Valmieras pusē, Matīšos. "Esam "Krēslas" fanes un ļoti gribam uz šo nometni. Tur būs fanu konkursi, piedzīvojumu trasītes, filmēšanās un modes skate," ar sajūsmu stāsta smiltenietes.

Nometne pirmo gadu

Valkā 12 līdz 14 gadus veciem skolēniem būs iespēja piedalīties dienas nometnē vasaras otrajā pusē. Valkas novada bērnu un jauniešu centrs "Mice" organizēs nometni, kuras laikā pusaudžiem būs iespēja aizraujoši un interesanti pavadīt brīvo laiku.

"Mices" izglītības metodiķe Līga Veinberga informē, ka nometnē iecerēts izmēģināt spēkus "Valkas kaķīšu trasē", izbaudīt saules un ūdens priekus, piedalīties frizūru un meikapa meistardarbnīcās. Bez šīm paredzētas vēl citas interesantas aktivitātes. Nometne būs no 17. līdz 21. augustam.

Pieteikties nometnei var tikai līdz 5. jūnijam. "Laipni gaidīti visi interesenti, arī bērni no Valkas novada pagastiem. Pieteikšanās jauniešu birojā pie Rominas Meļņikas," saka L. Veinberga.

Pavisam cits dzīves ritms

Ne visiem bērnu vecākiem vasaras nometnes ir aktuālas. Smiltenes pagasta iedzīvotājai Ingunai Ziediņai nav nepieciešamības dēlu vai meitu sūtīt uz vasaras nometni.

"Dzīvojam laukos, un tur ir pavisam cits dzīves ritms. Darba ir daudz, tāpēc nav bijis laika aizdomāties. Kopā ar Moniku (meitu - red.) ravējam dārziņu, pēc tam ejam palīdzēt vecmāmiņai. Protams, bērns arī atpūšas. Mums atrakciju pietiek, ir savs dīķis, kur peldēties, smilšu kaste," saka sieviete.

Astoņus gadus vecā Monika priecājas, ka pēdējā skolas diena ir garām. Viņa ar nepacietību gaida brīdi, kad no rītiem varēs ilgāk pagulēt, paskatīties multfilmas. "Man ļoti patīk peldēties, spēlēties ar suni un smilšu kastē. Neko vairāk man nevajag, jo tāpat ir jautri," saka meitene.

Izglītība