"Skolas tostera" iepakojumu rotā Ērģemes skolnieces zīmējums

 Šomēnes Valkā tirdzniecībā parādījās SIA "Valmieras maiznieks" radītās trīs jaunās tostermaizes šķirnes - trīsgraudu, no rudzu pārslām un klasiskā. Maize no pārējam pieejamām tostermaizēm atšķiras ar krāšņo iepakojumu un jāatzīst, arī ar labu garšu un smaržu.

Interesanti, ka uz maizes "Skolas tosteris - trīsgraudu" iepakojuma ir Ērģemes pamatskolas 4. klases skolnieces Santas Rubenes zīmējums. Aizvadītā gada septembrī Ērģemes skolas skolēni piedalījās maizes ražošanas uzņēmuma organizētajā zīmējumu konkursā "Skolas tosteris jeb ko es vēlos savai skolai?". Reģionālā uzņēmuma "Valmieras maiznieks" tirdzniecības vadītājs Andris Tančers "Ziemeļlatvijai" atklāj, ka akcijas mērķis bija izveidot jaunas maizes iepakojuma dizainu ar skolēnu zīmējumiem. Uz pārējo divu tostermaižu iepakojumiem nokļuvuši Valmieras rajona Ķoņu pamatskolas un Limbažu rajona Viļķenes pamatskolas skolēnu zīmējumi. Zīmējumu konkurss bija viens no labdarības akcijas pasākumiem - no katra pārdotā kukulīša uzņēmums vienu santīmu novirzīs šo trīs lauku skolu atbalstam.

 

 

Skolā vēlas vairāk datoruZīmējuma autore S. Rubene stāsta, ka viņas krāsainais darbs tapis aptuveni 15 minūtēs sociālo zinību stundas laikā. Santa zīmējusi ar zīmuļiem. Jaunā māksliniece izklāstījusi ideju par to, ka skolai nepieciešami jauni datori. Skolniece cer, ka labdarības akcijas ietvaros skolai izdosies iegādāties jaunus datorus. Santa un viņas ģimene esot nogaršojuši jauno maizes šķirni un visiem tā garšojot.

 

 

Pulcējas pie klases durvīmĒrģemes skolas direktore Olita Šauja stāsta, ka skolā notikusi svinīgā līnija par godu Santas panākumiem. Parasti ceturtdienās vietējā Turnas veikalā "Sarma" var iegādāties "Skolas tosteri", un tad reizēm pedagogi brīvajā laikā gatavojot siltās tostermaizes.Pašlaik Ērģemes pamatskolā ir pieejami 16 datori ar interneta pieslēgumu. Šajā mācību gadā skolā zinības apgūst 79 skolēni. Direktore uzskata, ka skolā datori ir pietiekamā daudzumā, bet bērni jau gribētu vēl vairāk, jo pēc stundām vairākums pulcējas pie informātikas kabineta durvīm, lai brīvajos brīžos tiktu internetā vai arī varētu spēlēt datorspēles. Diemžēl retam bērnam mājās ir interneta pieslēgums. Skolēni zīmējumos izteikuši vēlmi arī par jaunu solu iegādi un klašu remontu."Ziemeļlatvija" viesojās pie skolēniem informātikas stundā. Skolniece Anda Ķikāne zināja par jauno tostermaizes iepakojumu, kurā izmantots skolas biedrenes zīmējums, bet vēl nebija to nogaršojusi. Diemžēl neviens no klases nebija vēl ēdis "Skolas tosteri". Skolēni atbalsta Santas ideju par to, ka nepieciešamo vēl vairāk datoru.

Izglītība