Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbalsta Smiltenes ģimnāzijas dalību projektā „Youth for Sinergy”

Smiltenes novada dome 26.marta domes sēdē atbalstīja Smiltenes ģimnāzijas dalību projektā „Youth for Sinergy” (tulk. „Jaunieši sinerģijai”).

Projekts tiek īstenots “Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas” 3. atbalsta prioritātes„Aktīvas, ilgtspējīgas un integrētas kopienas” ietvaros sadarbībā ar Latvijas kopienu iniciatīvu fondu, kas ir projekts iesniedzējs, un partneriem - Naukšēnu pašvaldību, Varstu vidusskolu (Igaunija), Parksepa Vidusskolu (Igaunija). 

Smiltenes novada dome ar šo lēmumu garantē līdzfinansējumu 4562,10 EUR apmērā, kas ir 15% no Smiltenes ģimnāzijas projekta atbilstīgajām izmaksām 30414,00 EUR. Kopējās plānotās projekta izmaksas 5 partneriem ir 107968 EUR, kur 85% sastāda programmas finansējums, 15 % partneru finansējums. 

Projekta mērķis ir veicināt sadarbību starp skolām un jauniešiem pierobežā, radot jaunus kontaktus, veicot izglītības un kultūras apmaiņu, īstenojot apmācības un aktivizējot jauniešus un veicinot viņu uzturēšanos pierobežas reģionos. Kopumā aktivitātēs paredzēts iesaistīt 156 vidusskolas vecuma skolēnus.

 Projekta galvenās aktivitātes: Igauņu/latviešu valodas apmācība jauniešiem – 9 mēnešu garumā, virtuālās projekta formas izveide, audiovizuālo apmācību organizēšana, informatīvs seminārs par sadarbību starp jauniešiem un pašvaldībām, interaktīva jauniešu nometne 3 dienu garumā, darba grupu organizēšana par jauniešu iespējām piedalīties pašvaldības lēmumu pieņemšanā un citas aktivitātes. Projektu plānots īstenot līdz 2015.gada jūnijam.

Izglītība