Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Individuāla pieeja – panākumu atslēga izglītībā

Smiltenes vidusskolā rudenī tiks uzsākts vērienīgs, divus gadus ilgs projekts, kura ietvaros tiks finansētas aktivitātes, kas sniedz atbalstu skolēniem mācībās, ņemot vērā viņu intereses, spējas, talantus, arī grūtības un individuālu nodarbību nepieciešamību. Lielākā finansējuma daļa tiks atvēlēta mūsdienās augstu vērtētajai STEM jomai (matemātika, dabaszinātnes, tehnoloģijas), pievēršot īpašu uzmanību praktiskai pieejai un skolēnu intereses veicināšanai.

Iekļaujoša izglītība un mūsdienīgas darba organizācijas formas.

Projekta pamatā ir iekļaujošās izglītības modelis – gan individuāla pieeja atbilstoši skolēnu iespējām un vajadzībām, gan mācīšanās darboties grupā, sadarboties, palīdzēt saviem vienaudžiem. Aktivitāšu ietvaros tiks meklētas tādas darba organizācijas formas, kas zināšanas saista ar praksi, rada emocionālu līdzpārdzīvojumu, līdz ar to – arī skolēnu interesi. Projekts lielā mērā sasaucas ar izglītības jomas aktualitātēm Latvijā kopumā, kur līdzās statistikas datiem, kuri noteikuši skolu izglītības kvalitātes mērījumus līdz šim, turpmāk tiks ņemti vērā arī tādi rādītāji, kuri liecinās par skolas darbu plašākā izpratnē – katra skolēna individuālu izaugsmi, viņam pieejamo piedāvājumu un atbalstu. 

Projekta aktivitātes atbilstoši vajadzībām un interesēm pēc mācību stundām pieejamas ikvienam atbilstošā vecumposma skolēnam.

Projekta specifika nosaka, ka lielākā daļa aktivitāšu tiks īstenota pēc stundām, piedāvājot iespēju piedalīties dažādos nodarbību ciklos, konkursos, interešu izglītības pulciņos, praktiskajās nodarbībās, doties mācību vizītēs u.c. Šī ir iespēja noteiktās aktivitātēs iesaistīties jebkuram Smiltenes vidusskolas skolēnam neatkarīgi no vecuma vai sasniegumiem, faktiski – jebkuram Smiltenes bērnam un jaunietim skolas vecumā.

Aktivitāšu piedāvājums – daudzveidīgs, lielākoties STEM jomā.

Ņemot vērā dažādus apstākļus, kas valstiskā līmenī saistāmi ar jau šobrīd pieejamo piedāvājumu un skolēnu sasniegumiem dažādās nozarēs, lielākā daļa projekta finansējuma tiek novirzīta aktivitātēm matemātikas, dabaszinātņu un tehnoloģiju jomā. Līdz ar to arī Smiltenes vidusskolā īpaši sākumskolas un pamatskolas vecumā, bet daļēji arī vidusskolas posmā, būs iespējams apgūt citādu matemātiku, praktiski darboties dabaszinībās, ķīmijā, apgūt inženierzinātņu pamatus, iesaistīties nodarbību ciklos vides jomā u.tml. Līdzās tam būs arī aktivitātes citās jomās, piemēram, medijpratībā, drāmas metodes apguvē pamatskolā u.c.

Tiks veidota sadarbība ar citām novada skolām.

Projekta īstenošanā Smiltenes vidusskola sadarbosies ar citām novada skolām, īpaši Palsmanes pamatskolu, kurā arī tiek plānotas aktivitātes skolēnu individuālo kompetenču attīstīšanai. Pārējo skolu skolēni tiks aicināti piedalīties tajās Smiltenes vidusskolā organizētajās aktivitātēs, kuru specifika piemērota plašākam skolēnu lokam.

Projektu “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr. 8.3.2.2./16/I/001) finansē Eiropas Sociālais fonds un koordinē Valsts izglītības satura centrs.


Izglītība