Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

“Labo darbu nedēļā” Smiltenes tehnikums

No šā gada 16. līdz 22. oktobrim jau devīto gadu notika labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” rīkotā akcija “Labo darbu nedēļa”, kurā ikviens tika aicināts iesaistīties palīdzot ar savu darbu, labo sirdi, kādu mīļu vārdu – sniedzot atbalstu, kas neprasa milzīgu finansiālu ieguldījumu, taču kādam var nozīmēt ļoti daudz… Akcijā aktīvi iesaistījās arī Smiltenes tehnikuma audzēkņi. 

1.A veterinārmedicīnas kursa jaunieši kopā ar audzinātāju Lolitu Bāliņu iepriecināja SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” pansionāta iemītniekus. Jaunieši sniedza koncertu, kopā ar vecajiem ļaudīm ratiņkrēslos devās pastaigā pa Tepera promenādi, kā arī veltīja laiku sirsnīgai sarunai ar senioriem. 

“Pēc pasākuma patiešām bija sajūta, ka akcija sasniegusi savu īsto mērķi,” atzīst skolotāja Lolita Bāliņa. “Iesaistīšanās tajā saliedēja kursu un pats skaistākais – jaunieši jau prātoja, kā vēl iepriecināt gan pansionāta iemītniekus, gan savus vecvecākus, kurus ikdienas steigā bieži piemirstas apciemot tik bieži kā gribētos.”

“Labo darbu nedēļas” ietvaros muzikāli gardu pēcpusdienu SIA “Sarkanā krusta Smiltenes slimnīca” ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļas iemītniekiem sarīkoja arī 3. veterinārmedicīnas kurss. Santra Vēberga kopā ar draugu Voldemāru Špatu sasildīja veco ļaužu sirdis ar sirsnīgiem muzikālajiem priekšnesumiem. Abi kopā vairākkārt muzicējuši arī tehnikuma pasākumos. Kursabiedri vecajiem ļaudīm sarūpēja lielu, gardu kūku. “Bērnībā mani ļoti uzrunāja filma, kurā jaunieši dodas uz pansionātu un lasa priekšā grāmatas vājredzīgiem cilvēkiem,” stāsta Santra. “Jau ilgāku laiku prātoju, ka arī mēs ar Voldemāru varētu aiziet uz pansionātu un padziedāt vecajiem cilvēkiem. Iztēlē redzēju – kā seniori omulīgi dzer tēju, ēd kūkas, klausās un pēc tam visi kopā parunājamies – mēs pastāstām par sevi, viņi – par savu jaunību, vecajiem laikiem. Esmu no Ventspils, tāpēc nezināju, kur atrodas Smiltenes pansionāts. Par savu ideju pastāstīju dienesta viesnīcas skolotājai Vijai Zvirgzdiņai un viņa palīdzēja visu noorganizēt.” 

Sirds vakars pensionētajiem skolotājiem

“Arī mēs, 2. ēdināšanas pakalpojumu kurss, “Labo darbu nedēļā” veicām labus darbus, kas piepildīja citu sirsniņas ar mīļumu un laimi,” raksta kursa audzēkne Elvita Grudule. “18.oktobrī puse kursa devās uz Kalnamuižas bijušā pārvaldnieka māju, kur palīdzēja sagatavot cienastu Smiltenes tehnikuma pensionētajiem skolotājiem. Daži noformēja galdu, daži locīja salvetes – tā atkal guvām jaunu pieredzi, kas noteikti noderēs tālākajās gaitās savā specialitātē. 19. oktobrī cepām cepumiņus, kurus tālāk dāvājām pensionāriem, kas dzīvo vieni. Lai viņos nebūtu vientulības sajūta un sirsniņa piepildītos ar prieku. Esam ļoti gandarīti, ka spējām kādu iepriecināt, bet kādā - iedvest labestību.”

Smiltenes tehnikuma pensionētajiem skolotājiem veltītā pasākuma kulināro pārsteigumu sagatavošanā 2.ēdināšanas pakalpojumu kursa audzēkņi darbojās draudzīgā komandā ar 3.ēdināšanas pakalpojuma kursa jauniešiem. Par skolas senioriem veltītā sirds vakara izklaidējošo daļu rūpējās 1. B veterinārmedicīnas kursa jaunieši. Pasākumu vadīja 2. veterinārmedicīnas kursa audzēkne Laura Zamuele, kura bija arī svētku galvenā režisore. Jauniešus labo darbu veikšanā atbalstīja skolas ārpusklases darba organizatore Anita Bērziņa. Ciemiņiem skaistu muzikālo sveicienu sniedza skolas jaunie mūziķi: Niks Kristiāns Sekalis (2. viesnīcu pakalpojumu kurss) un Renārs Jefimovs (2. būvniecības kurss). 

Skolotāji dalījās atmiņās par saviem skolas gadiem un tehnikumā pavadīto laiku. Visi kopā noskatījās tehnikuma 95 gadu jubilejas video. Jaunieši bija no sirds priecīgi par interesantajiem stāstiem par to, kāds tehnikums izskatījās kādreiz. Visi kopā izsmējāmies par komiskajiem atgadījumiem no skolotāju jaunības. Kuram blēņu un ēvarģēlību bijis vairāk? – To pavisam droši uz svaru kausiem varēs likt pēc gadiem četrdesmit piecdesmit… Pasākums bija Smiltenes tehnikuma audzēkņu pateicība skolotājiem par viņu daudzajiem darba gadiem skolā, par viņu veidoto vidi, kurā var mācīties un attīstīt savus talantus tagadējie skolēni. Jaunieši deklamēja dzeju, kurā galvenais vadmotīvs bija – mīlestība – tās ir mājas… Raugoties priecīgajās senioru un arī jauniešu acīs, māju sajūtu omulīgajā firsta pārvaldnieka kamīnu zālē bija atraduši visi. 

“Jaunatne ir kā māla pods - kā pieskandina, tā atsaucas. Jūs esat atsaukušies! Paldies jums par to,” jauniešiem no sirds teica pensionētais veterināro priekšmetu skolotājs Ēvalds Apīnis. “Vecais, senais, neapgāžamais, viens no varenākajiem domātājiem – Imanuels Kants teicis: Kaut jums vienmēr būtu drosme domāt!” Bez tās savā darbā neiztiksiet! Lai jums visiem dzīvē veicas! Lai izdodas piedzīvot daudz skaistu brīžu, daudz mīlestības un cilvēku atsaucības!”

Palīdzam mācītājmuižas atjaunošanā

2. autotransporta kurss kopā ar audzinātāju Augustu Būci “Labo darbu nedēļas” ietvaros devās uz Smiltenes evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājmuižu, kur palīdzēja dažādos darbos – bruģēja šķūņa uzbrauktuvi, kārtoja dēļus, skaldīja malku, novāca kārniņu lauskas, kas palikušas pēc jumtas maiņas, apšuva ar dēļiem  šķūņa galu sienas. “Sirsnīgs paldies jauniešiem par viņu ieguldīto darbu,” saka draudzes mācītājs Reinis Kulbergs. “Šie jaunieši pirms gada arī palīdzēja sagatavot šķūņa pamatus. Kad ēku pabeidzām, vienā no audzināšanas stundām viņus apciemoju, parādīju fotogrāfijas un tas bija patiešām neviltots prieks, redzot, ka viņu darbam ir jēga, ka ar viņu atbalstu varējis tapt kaut kas vērtīgs un nozīmīgs. Šoruden jaunieši jau varēja piedalīties noslēguma darbos. Tāpat liels paldies arī 3.A transporta kursa jauniešiem, kuri kopā ar skolotāju Aivaru Vīķeli palīdzēja sagatavot šķūņa garensienas apšūšanai ar dēļiem – šie jaunieši atnāca dienā, kad laukā bija patiešām ļoti nejauks laiks, bet neviens nekurnēja, visi dūšīgi strādāja.”

Rudens lapu grābšanas “maratons”

3.viesnīcu pakalpojuma kursa jaunieši kopā ar skolotāju Diānu Dankbāri piedalījās rudens lapu grābšanas “maratonā” Smiltenes evaņģēliski luteriskās baznīcas dārzā.

2. A transporta kurss, 2. būvnieku kurss un 4. autotransporta kurss piedalījās rudens talkā pie Sarkanā krusta Smiltenes slimnīcas, bet 1.ēdināšanas pakalpojumu kurss kopā ar audzinātāju Evitu Seglenieci palīdzēja sagrābt rudens lapas Smiltenes novada bērnu un ģimenes atbalsta centra teritorijā. 

Smiltenes tehnikuma apsaimniekojamā teritorija ir tik liela, ka skola pateicas ikvienam audzēknim, kurš gatavs ziedot kaut nedaudz sava laika tās sakārtošanā. 2.B transporta kursa audzēkņi “Labo darbu nedēļā” skolotāja Jāņa Zarkeviča vadībā darbojās pie darbnīcām. Tehnikuma teritorijā čakli strādāja arī 1. būvniecības kursa jaunieši, kuri parkā grāba lapas, vāca sausos zarus, krāmēja malku un saveda kārtībā darbnīcu pagalmu.

Kamēr vien laikapstākļi atļauj, visu kursu jaunieši uz maiņām dodas palīgā skolas daiļdārzniecei grābt rudens lapas. Šī labo darbu “akcija” sākas rudenī un noslēdzas pavasarī. Tieši tāpat kā citi tehnikuma audzēkņu sirds darbi, kuri top, negaidot kādas īpašas akcijas. Taču atraisītais prieks, gaišās domas un labestība ir visskaistākais pierādījums tam, ka šādi pasākumi ir ļoti vajadzīgi gan tiem, kas dāvina savu sirdi, gan tiem, kuri to pateicībā pieņem.


Foto: Ernests Aizkalns, Baiba Vahere, no kursu arhīva


Izglītība