Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rāda pašas audzētus kristālus

Gatavojoties Latvijas 95. gadadienas pasākumu ciklam vides izglītībā, skolēni tika aicināti iesaistīties vides izglītības projekta konkursā "Par zaļu pat vēl zaļāks", kura 1. kārta nupat notika Valmierā.

Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un tūrisma nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece informē, ka konkursā piedalījās 15 skolēnu zinātniski pētnieciskie darbi no Valmieras, Mazsalacas, Rubenes, Trikātas un Jeru skolām.  Autori prezentēja savus pieteikumus jauno vides pētnieku forumam "Skolēni eksperimentē" un vides izziņas spēlēm "Iepazīsti vidi!".

Uz nākamo konkursa kārtu Rīgā izvirzīti četri projekti, tostarp arī  Trikātas pamatskolas skolnieces Andas Ielītes eksperiments ar kristāliem. Viņas ķīmijas skolotāja Mārīte Alkšere "Ziemeļlatvijai" pastāstīja par Andas projektu "Sāļu kristāli". "Daudzām neorganiskās grupas vielām dabā ir kristāliska uzbūve. Anda gan skolā, gan mājās audzēja kristālus.

 Daži aug ātri un padodas viegli, ar citiem ir grūtāk un to audzēšanai nepieciešams ilgāks laiks," stāsta skolotāja. Vara vitriols ļauj uzqaudzēt zilus kristālus, alauns dod baltus un tā joprojām. Rezultāts atkarīgs no audzēšanas laika. Jo čaklāk maina ar sāļiem piesātinātos šķidrumus, jo ātrāk tie aug. Anda sava darba rezultātu rādīs Rīgā.

Izglītība