Smiltenes vidusskolas skolniece starp skaļās lasīšanas sacensības nacionālā fināla laureātiem

Lasītprasmes apguve ir viens no skolēnu izglītošanās un attīstīšanās svarīgākajiem priekšnoteikumiem. Tā ne vien ir nepieciešama tālākai izglītības apguvei, bet arī būtiska, lai saprastu un iesaistītos pasaulē ap mums. Latvijā šajā mācību gadā uzsākta jauna lasīšanas iniciatīva – skaļās lasīšanas sacensība, un patiess prieks, ka Smiltenes vidusskolas 5.d klases skolniece Jasmīna Pakalne tajā kļuvusi par vienu no laureātiem.

Latvijas Nacionālā bibliotēka kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā 2017. gada septembrī uzsāka jaunu lasīšanas sacensību, kurā piedalījās necerēti liels skaits dalībnieku – tie bija vairāk nekā septiņi tūkstoši aizrautīgu 5. un 6. klašu skolēnu, kuriem ļoti patīk lasīt. Finālā Rīgā piedalījās 30 reģionālie lasīšanas čempioni. Šajā sacensībā tika noteikti trīs pirmās vietas ieguvēji, starp tiem arī Jasmīna. Vienam no laureātiem bija iespēja uz gadu kļūt par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru, un šis tituls tika piešķirts izlozes kārtībā. Lai gan izlozē veiksmīgāks izrādījās cits laureāts, priecājamies par skolēnu sasniegumiem un novēlam veiksmīgu gadu jaunajam Bērnu direktoram.

Sirsnīgs paldies jāsaka ne tikai Smiltenes vidusskolas un Smiltenes novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas bibliotekārēm un skolotājām, kas palīdzēja Jasmīnai nonākt līdz nacionālajam finālam, bet arī viņas vecākiem, kas devuši nozīmīgu ieguldījumu Jasmīnas lasītprasmes izkopšanā un personības veidošanā. Klases audzinātāja saka īpašu paldies par ģimenes ieinteresētību arī klases kolektīva saliedēšanā, jo atgriešanās no sacensības fināla izvērtās par īstiem kopā būšanas svētkiem Jasmīnai un viņas klasesbiedriem.

Izglītība