Uzlabos Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas mācību vidi

 Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā par 2,65 miljoniem uzlabos mācību vidi, aģentūra LETA noskaidroja Valkas novada pašvaldībā.


Lai realizētu projektu, pašvaldība uz 30 gadiem Valsts Kasē aizņemsies 1,17 miljonu eiro, pēdējā domes sēdē lēma pašvaldības deputāti.


Darbu laikā tiks pabeigts Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas Ausekļa ielas korpusa 2.stāvs, tajā izveidojot četras modernizēts multifunkcionālās klases, bet Raiņa ielas korpusam pabeigs 1.stāvu, arī tur izbūvējot mulfifunkcionālu telpu ar viegli pārvietojamām darba vietām. Projekta laikā arī Ozolu sākumskolas skolēni tiks pie interaktīvā ekrāna.


Projekta laikā tiks pārbūvēts arī internāts, tajā nodrošinot divvietīgas istabiņas ar tualetes dušas telpu, iekārtotu virtuvi, mācību telpu, atpūtas telpu un saimniecisko telpu.


Jau ziņots, ka Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas internāta pārbūve izmaksās 1,62 miljonus eiro. Būvdarbus par 1,59 miljoniem eiro, tajā skaitā arī pievienotās vērtības nodoklis (PVN), veiks SIA "Woltec", autoruzraudzības pienākumus par 4598 eiro ar PVN uzņemsies SIA "Caunītes birojs", bet ar būvuzraudzību nodarbosies SIA pilnsabiedrība "Akorda & KPR", par to saņemot 24 175 eiro ar PVN.


Projektam pieejams 1,24 miljonu liels ERAF finansējums, un to plānots pabeigt līdz 2022.gada nogalei.


Valmierā esošais uzņēmums SIA "Woltec" 2016.gadā nopelnīja 289 011 eiro, bet apgrozījumā guva 11,5 miljonus eiro. Tas pieder SIA "Tehno 1", SIA "Nule 13" un SIA "W-Communications". Tur strādā 278 darbinieki, liecina "Firmas.lv" dati.


SIA "Caunītes birojs" 2016.gadā apgrozījumā sasniedza 169 043 eiro un nopelnīja 1158 eiro. Inārai Caunītei piederošajā uzņēmumā strādā septiņi cilvēki, vēsta "Firmas.lv".


Pilnsabiedrību "Akorda & KPR" veido SIA "Akorda" un SIA "KPR". 2017.gadā Valmierā esošais uzņēmums strādāja ar 766 eiro lieliem zaudējumiem un apgrozījumu 6986 eiro apmērā, vēsta "Firmas.lv" informācija.


Jau vēstīts, ka pētījuma "Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā" autori pieļāvuši , ka Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas statuss visticamāk tiks mainīts uz vidusskolu.


Par spīti rūkošajam skolēnu skaitam pētnieki iesaka Valkas novadam saglabāt tur esošo ģimnāziju, balstoties uz to, ka turienes skolēni izmanto ekonomiski trīskārt jaudīgākās Igaunijas dvīņu pilsētas Valgas infrastruktūru.


Tāpat jāņem vērā, ka Valka ir pierobežas attīstības centrs un tās ekonomika ir sasaistīta ar Valgas saimniecību.


Skolas obligāto centralizēto indekss skolai ir 44,4%.


Izglītība