Vidzemes augstskola sadarbībā ar Valkas pašvaldību īsteno nebijušu projektu 6

Šajā mācību semestrī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un Valkas novada domi īsteno pilnīgi jaunu projektu.

Ģimnāzijas audzēkņiem ir iespēja apmeklēt IT programmētāju skoliņas nodarbības augstskolas telpās Valmierā un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas telpās Valkā. Nodarbības notiek vienu reizi mēnesī 6-8 mācību stundas. Kopā 2017./2018.mācību gada 2. semestrī ir plānotas 40 akadēmiskās stundas.

“Pirmajās 14 nodarbībās skolēni sāka apgūt programmēšanas valodu Java, datora pamatplates vispārīgo shēmu, datortīklu teorētiskos pamatus un operētājsistēmas Linux uzstādīšanu”, stāsta ģimnāzijas matemātikas, informātikas un programmēšanas pamatu skolotāja Inta Krieviņa.

“Šis ir ļoti nozīmīgs solis Valkas novada un visas Vidzemes ilgtermiņa attīstības virzienā. Tā nav tikai izglītības jomas iniciatīva, jo esmu drošs, ka IT zināšanas un prasmes apguvušie nākotnē dos būtisku ieguldījumu visa reģiona attīstībā. Valkas novads ir viens no aktīvākajiem un tāpēc nav pārsteigums, ka šī iecere ir rezultējusies reālās darbībās”, komentē Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Sadarbības līgumu Valkas novada dome ar Vidzemes Augstskolu parakstīja 2015.gadā. IT programmētāju skoliņas nodarbības ir lieliska iespēja ģimnāzijas skolēniem paplašināt zināšanas IT jomā. 


Komentāri 6

biedriba.latvija1918

Jautājums nr. 1.Kāpēc jābūvē nevienam nevajadzīgo internātu Domes bulvārī par virsmiljona naudām, ja varētu labāk nopirkt autobusus kuri brauktu Valmierā skolot bērnus, vai uzbūvēt internātu Valmierā tiem kuri plāno palikt Latvijā, nevis saņemt izziņu ka 12. gadi atsēdēti un doties vākt sēnes un fasēt dilles ārzemēs?

pirms 3 gadiem, 2018.03.09 18:17

biedriba.latvija1918

Jo spilgti prāti tāpat ne skolosies Valkā, bāzi jaliek jau 6. klasē. Nevis pabeigt 12 klasi un domāt kur tālāk iet, tādi varbūt saņems arī universitātes izziņu, bet neko dižu nesasniegs.

Es pilnīgi saprotu IZM nostāju, kas ļaus likvidēt lauku skolas pēc internāta izbūves, bet cerēt par izglītības limeņa celšanos Valkā, ir naivi.

pirms 3 gadiem, 2018.03.09 18:21

lukiasmi

Šitam fruktam viss ir tik slikti Valkā, nu tik absolūti slikti, ka nav neviena gaismas stariņa. Iznīcība un sabrukums. Tikai cukurvates ražošana var stāvokli uzlabot. Un, ja biedrības vadoni ieceltu par Valkas karali, tad visiem uzreiz būtu laime. Kāds nenovērtēts dārgakmens ir šis gara milzis. Zina visu un par jebkuru tēmu - ekonomikas guru, izglītības korifejs, nodarbinātības eksperts... vēl un vēl! Ak jā, īstens patriots, īstākais par visiem - riktīgi nogāna visus oranžos, droši vien pat apelsīnus un mandarīnus ieskaitot! Tāds varonis, tāds ģēnijs! Apraudājos no sajūsmas!

pirms 3 gadiem, 2018.03.10 19:26

biedriba.latvija1918

Tev jau droši atmet drupačas no galda tāpēc arī nepamani ka pilsēta slīkst parādos mērķiem kuri 90% gadijumā ir bezsakars, ir tuvu robeža kad atteiksi arī Valsts kasē. Kas tālāk? Kur aizņemsies mega finansists mega idejām?

Nekad nepretendēju uz Valkas vadību un nepretendēšu arī. No nekā pilsētu neuzcelt, Valgas nomale, ar to ir jāsamierinās.

Valkas noformējuma konkurss arī iespārdīs, bet pagaidām neizteikšos, varbūt pirmo reizi noritēs korekti, nevis par 1000 eur saprihvatizēs idejas, kuras, Karl!, izpildīs paši. Droši, laikam, ar simtlatnieku rokām.

pirms 3 gadiem, 2018.03.11 20:20

biedriba.latvija1918

Tev ka arī citiem troļļiem droši bija skopi vecāki un cukurvati tirgū nepirka, tāpēc domā kas tur labs, ja to varētu baudīt ikdienā.

pirms 3 gadiem, 2018.03.11 20:23

lukiasmi

Man žēl, ka labākais, ko Jums vecāki deva - bija cukurvate.

pirms 3 gadiem, 2018.03.13 08:30

Izglītība