Skolēni atbalsta skapīšu ieviešanu 2

Jaunajā mācību gadā Valkas ģimnāzijas audzēkņiem ir pieejami 116 aizslēdzami skapīši, kur uzglabāt mācību grāmatas un personīgās lietas. Vairums aptaujāto jauniešu atzina, ka skapīši atvieglo ikdienu, jo vairs nav jānēsā smaga skolas soma.

 

Ģimnāzijas direktore Lilita Kreicberga informē, ka lēmumu par nepieciešamību ieviest skapīšus mantu uzglabāšanai pieņēma gan skolēnu pašpārvalde, gan arī vecāku komiteja. Par skapīšiem jāmaksā īres maksa, kas ir noteikta viens lats 50 santīmu mēnesī.

 

 

 Ja vienā skapītī glabājas divu skolēnu mantas, tad attiecīgi īres maksu sadala uz pusēm. Pirms lietošanas skolēni paraksta noteikumus, kuros norādīts, ko var vai nevar glabāt skapītī.

 

 

Tuvākajā laikā vēl pie skolas garderobes uzstādīs 20 krāsainus skapīšus, kas top vienā no Rūjienas galdniecības firmām. Direktore uzsver, ka līdzko būs atpelnītas visu skapīšu izmaksas, skolēniem nauda par īri nebūs jāmaksā.

 

 

Skolai nav liekas naudas, lai segtu mantu glabātavu iegādes izdevumus, tāpēc arī ieviesta īres maksa. 11. klases skolnieks Vents Pauls Krauklis viens izmanto skapīti. Puisis atzīst, ka tas ir gana ērti, jo viņš no skolas dzīvo patālu, tāpēc viņam ir ērti uzglabāt savas mantas skolā. Ģimnāzists īres maksu nomaksājis par gadu un domā, ka nākamajām ģimnāzistu paaudzēm skapīšu lietošana nemaksās ne santīma.

 

"Skola sava prieka pēc neuzlika nomas maksu, kur tad pēc tam tā dabūs izdoto naudu," spriež V. Krauklis.

 

Savukārt 12. klases skolniece Lelde Kalniņa uzskata, ka nomas maksa ir nedaudz par dārgu - viņa būtu ar mieru maksāt latu mēnesī. Tomēr jauniete skapīti atzīst par ērtu un vajadzīgu, jo uz skolu var doties ar ērtu, ne tik lielu somu.

 

Līdz šim Smiltenes ģimnāzijā pieejami bezmaksas skapīši - vienam skapītim trīs lietotāji. Ģimnāzijas direktores vietniece Sandra Ozoliņa atzīst, ka šīs personīgās mantu glabātavas jau ir ilgāku laiku kalpojušas, tāpēc pašlaik skolā notiek aptaujas process par jaunu metāla skapīšu īrēšanu no kādas firmas.

 

 

Ja uz šiem skapīšiem pieteiksies pietiekams skaits skolēnu, tad tos uzstādīs. Mēnesī par īrēšanu būšot jāšķiras no diviem latiem 50 santīmiem.

Komentāri 2

nezinoša

Un kur tad ir tie dārgie skapīši par kuriem te forumā 03.09. izcēlā lielā diskusija? Kurā skolā tas ir?

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 12:59

Inga

Acīmredzot, foruma tēma bija par Smiltenes ģimnāziju

pirms 12 gadiem, 2008.09.11 13:21

Izglītība