Skolēni dzied konkursā “Lakstīgala”

Otrdien Valkas rajona bērnu un jauniešu interešu centrā notika latviešu tautasdziesmu sadziedāšanas konkurss "Lakstīgala". Pasākumā piedalījās tikai trīs skolu komandas, jo gripas laiks ir paretinājis dziedātāju rindas.

 

Konkursā piedalījās Ēveles pamatskolas (skolotāja Laura Riekstiņa), Kārķu pamatskolas (skolotāja Liene Skruode) un Smiltenes Centra vidusskolas 1. līdz 4. klašu grupa (skolotāja Solvita Krūmiņa). Valkas rajona atlases kārtā bērniem izlozes kārtībā vajadzēja dziedāt tautasdziesmas no Amerikas Latviešu apvienības Kultūras fonda dāvinājuma Latvijas jaunatnei - Roberta Zuikas sakārtotā latviešu tautasdziesmu krājuma "Lakstīgala". Notika arī viktorīna ar jautājumiem par latviešu tautas goda tērpiem, gadskārtām un mūzikas instrumentiem.

 

Priekšnesumus vērtēja žūrija - Valkas pamatskolas mūzikas skolotāja Ināra Vītola, Smiltenes deju kolektīva "Dadzīši" vadītāja Māra Leja un bērnu un jauniešu interešu centra speciāliste Inese Lečmane.1. - 4. klašu grupā 1. vietu ieguva Kārķu skolas dziedātāji, aiz sevis atstājot Ēveles pamatskolu. "Bērniem patīk dziedāt tautasdziesmas un patīk arī piedalīties dažādos pasākumos," atzīst Ēveles pamatskolas skolotāja Laura Riekstiņa. Ēvelieši konkursam sagatavojuši 12 tautasdziesmas. Ēveles pamatskolas 4. klases skolniece Marta Puriņa atklāj, ka viņai ļoti patīk dziedāt un piedalīties mēģinājumos.

 

Uz konkursa Vidzemes kārtu 12. februārī Cēsīs dosies Smiltenes Centra vidusskolas komanda, kas startēja vecākajā grupā un bija vienīgie pārstāvji.

 

Savukārt konkursa noslēgums Rīgā paredzēts kā dziedāšanas svētki bērniem, kur katrai komandai jāsagatavo sava mīļākā tautasdziesma. Viena dziesma būs jādzied visiem novada kolektīviem kopā. Krājuma sastādītājs R. Zuika pats gan nepiedalīšoties, bet viņš esot sagatavojis balvas labākajiem dziedātājiem.

Izglītība