Skolēni pārbauda prasmes pirmās palīdzības sniegšanā (VIDEO)

Piektdien Vijciema pagasta pamatskolas teritorijā notika skolēnu sacensības pirmās palīdzības sniegšanā. Tās organizēja Latvijas Sarkanā Krusta Valkas komiteja.

Foto >>> ŠEIT!

Komitejas priekšsēdētāja Gaļina Sokolova norāda, ka jau no organizācijas dibināšanas pirmsākumiem Sarkanā Krusta darbības mērķis ir apmācīt iedzīvotājus, lai tie varētu sniegt pirmo palīdzību un spētu palīdzēt līdzcilvēkiem.

„Ja notiek nelaimes gadījums jārīkojas uzreiz pirmajās minūtēs, jo tas var būt noteicošs faktors arī tālākajā izveseļošanās procesā. Reālā situācijā, kad notiek nelaimes gadījums, cilvēks bieži vien apjūk, taču, ja zinām kā rīkoties, tad rīkojamies. Domāju, ka šī pieredze noteikti bērniem dzīvē noderēs," uzskata G. Sokolova.

G. Sokolova atzīst, ka priecātos, ja sacensībās būtu piedalījušās komandas no katras Smiltenes, Strenču un Valkas novada skolas, taču diemžēl līdzekļu trūkuma dēļ vairāku skolu pārstāvji nevarēja ierasties.

Sacensībās 1. vietu izcīnīja Smiltenes ģimnāzijas komanda, 2. Valkas ģimnāzijas komanda, 3. Smiltenes Centra vidusskolas komanda, 4. Vijciema pamatskolas komanda, 5. Valkas pamatskolas E komanda, 6. Valkas pamatskolas F komanda. 1. vietas ieguvēji piedalīsies Latvijas Republikas mēroga sacensībās. Pēc sacensībām visi dalībnieki saņēma dāvanas no Sarkanā Krusta komitejas. Komiteja nodrošināja arī brīvpusdienas.

G. Sokolova ir pateicīga Vijciema pamatskolas direktorei, kura uzņēma sacensību dalībniekus, kā arī visiem dalībniekiem tiesnešiem un atbalstītājiem.

Pasākuma dalībniece Baiba pasākumā piedalījās pirmo reizi. Viņa uzskata, ka visi uzdevumi bijuši samērā vienkārši, taču ļoti interesanti. Vislabāk meitenei paticis etaps, kurā bija jāspēlē mēmais šovs.

Izglītība