Skolēni Smiltenē baudīs sieru, pienu un jogurtu

Siers, biezpiens, jogurts, piens un krējums - šie produkti ceturtdien noteikti būs Smiltenes Centra vidusskolas sākumskolas ēdienkartē, jo pie viņiem ciemos brauks "Siera klubs".

Pērn Eiropas komisija apstiprināja biedrības "Siera klubs" uzrakstīto projektu mārketinga programmā sieram un citiem piena produktiem, un kopš decembra šis projekts tiek īstenots. Pasākumu virknē ir paredzēta arī siera un piena produktu popularizēšana skolās.

"Strādājam galvenokārt ar sākumskolas vecuma bērniem, jo viņi ir mūsu nākotnes cerība un potenciālie produktu lietotāji. Vecāko klašu skolēniem jau ēšanas tradīcijas ir izveidojušas, un viņus pārliecināt ir grūtāk," skaidro biedrības "Siera klubs" valdes priekšsēdētāja Vanda Davidanova.

Projektā, kura finansējums ir 50 procenti Eiropas līdzekļu, bet pārējo Zemkopības ministrijas un "Siera kluba", piedalās desmit piena pārstrādes uzņēmumu, tostarp "Smiltenes piens" un "Trikātas siers".

Smiltenes Centra vidusskolā, kur degustācijai tiks piedāvāts 31 kilograms siera, 60 litri jogurta, 30 litri piena, 24 kilogrami biezpiena un krējuma, skolēniem galvenokārt piedāvās "Smiltenes piena" ražojumus. Trikātieši savukārt ar savu produkciju izvēlējušies viesoties Valmieras Valsts ģimnāzijā, kur degustācija plānota 20. maijā.

"Mūsu uzdevums ir popularizēt sieru un piena produktus, kas cilvēku veselībai ir ļoti svarīgi. Diennakts piena produktu deva, 100 grami siera, glāze jogurta vai kefīra un glāze piena, ir priekšnosacījums osteoporozes profilaksei," uzsver V. Davidanova.

"Siera klubs" nesen viesojās Trikātā, kur tikās ar piensaimniekiem, lai pārrunātu aktualitātes un vienotos par turpmāko sadarbību. Kā sarunā uzsvēra akciju sabiedrības "Trikātas siers" valdes priekšēdētājs Raimods Freimanis, tad šobrīd pircēji var būt ļoti laimīgi, un piena produktus vajag ēst pilnām mutēm, jo tik lēti, cik tie ir šobrīd, ilgi nebūs.

Vaicāts par jaunumiem uzņēmumā, viņš stāsta, ka, neskatoties uz krīzes radītām grūtībām, "Trikātas siers" nav attiecies no savām pamatvērtībām - izgatavot kvalitatīvu sieru un rast tam patērētājus. "Pērn paskatījāmies uz sevi paškritiski un nolēmām ieguldīt investīcijas produktu iepakojuma uzlabošanā. Darbs turpinās joprojām," saka priekšsēdētājs.

Jauno iepakojumu pircēji jau var aplūkot veikalu plauktos. "Galvenais uzdevums, ko mums ir uzdevuši zemnieku kooperatīvi, ir nesalētināt produkciju, savukārt viņi mums piegādā augstas kvalitātes pienu," uzsver R. Freimanis. Viņš piebilst, ka trikātieši pēta savu sortimentu un, iespējams, uz esošo produktu bāzes tirgū parādīsies arī kāds jaunums.

Izglītība