Skolēniem patīk grāmatas ar aizraujošiem stāstiem un krāsainiem attēliem 1

Martai patīk grāmatas, kuru saturā ir jāiedziļinās. "Tās var būt dažādas enciklopēdijas vai pasaku grāmatas. Man patīk domāt līdzi aprakstītajiem notikumiem. Dažreiz rodas sajūta, ka pati esmu tur nokļuvusi. Uzreiz kļūst interesanti," stāsta Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 3. klases skolniece.

 

Trīs pakalnu pamatskola jau trešo gadu iesaistījusies Valsts kultūrkapitāla fonda kultūras programmas "Lasīšanas veicināšana" apakšprogrammā "Bērnu žūrija". Šī ir lieliska iespēja bērniem lasīt un izvērtēt latviešu un ārzemju literātu jaunākās grāmatas.

Septembrī, uzsākot mācības, ikviens Trīs pakalnu pamatskolas skolēns varēja pieteikties "Bērnu žūrijā". Katrai klašu vecuma grupai līdz šim laikam tika dots uzdevums izlasīt piecas grāmatas, ko izvēlējušies projekta rīkotāji.

 

Iegūst gan skolēni, gan skolaSmiltenes Trīs pakalnu pamatskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Sarmīte Rīdere stāsta, ka, piedaloties "Bērnu žūrijā", skolēniem ir iespēja izlasīt arvien jaunas pašmāju un ārzemju rakstnieku grāmatas.

 

"Tas ir ieguvums arī skolai, jo šīs grāmatas palīdz iegādāties Kultūrkapitāla fonds. Tās var izlasīt ikviens skolēns, ne tikai "Bērnu žūrijas" dalībnieki," saka S. Rīdere. Toties "Bērnu žūrijas" dalībnieki ir pirmie, kuri skolā izlasa un izvērtē piedāvātās grāmatas.

1.- 2. klašu grupā vislielāko popularitāti guva "Teo un Mūmīte", pēc tam "Tuk, tuk, mizgrauzi" un "Vislabākās zāles ir smiekli". 3. - 4. klašu skolēnu vidū lielākās simpātijas ieguva grāmatas: 1. vietā "Tatu un Patu iepazīst profesijas", 2. "Ēzopa fabulas komiksos" un 3. "Sīpoliņa piedzīvojumi". Savukārt 5. - 7. klašu skolēni par labākajām atzina: "Sniega cilvēki", "Resnais svešinieks", "Nepareizas dzīves skola".

 

Lasīšana vairo zināšanas6.b klases skolniece Arta Veldre grāmatas lasa kopš mazotnes. Šogad meitene nolēma piedalīties "Bērnu žūrijā". "Ziniet, grāmatu lasīšana ļoti palīdz mācībās. Lasot palielinās literāro vārdu krājums, vieglāk veidot teikumus," stāsta Arta. Viņa apgalvo, ka konkursa rīkotāju piedāvātās grāmatas bija interesantas. Visvairāk viņu aizrāvusi grāmata "Sniega cilvēki".

Lasītprieks pārņēmis arī 3. klases skolnieces Martu Daņisovu, Grietu Stīpnieci un Beāti Velpi. "Mūs nemudināja pieteikties šajā konkursā. Pašas gribējām, jo grāmatu lasīšana ir aizraujoša," saka aptaujātās meitenes.

Viņas novērtē to, ka bibliotēkā ir pieejamas daudzas grāmatas. Katru gadu to klāsts skolas bibliotēkas plauktos tikai palielinās. Skolotāja S. Rīdere cer, ka pieaugs arī mazo lasītāju skaits.

 

"Pēdējā laikā bērni kļuvuši kūtrāki lasītāji, jo grāmatas tiek aizstātas ar modernajām tehnoloģijām. Bet latviešu valodas skolotājiem jācenšas cīnīties ar šo problēmu. Mācību stundās veidoju lasīšanas seminārus, rīkoju dažādus konkursiņus," atzīst pedagoģe.

Komentāri 1

Grāmrūķis

Vecais, kaimiņos mītošais,Rūķis apsveic čaklos ,gudros grāmatu lasītājus un laīšanas veicinātājus!!!Tā turpināt!

pirms 11 gadiem, 2009.12.15 16:10

Izglītība