Skolēnu degsme, aizrautība un cīņasspars liecināja, ka viņiem šis pasākums ir nozīmīgs

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolā norisinājās vecāku dienas. Vecāki bija laipni aicināti apmeklēt skolu, tikties ar mācību priekšmetu skolotājiem. Taču šo dienu kulminācija bija kopīga un veselīga sportošana. Tā izveidojusies par tradīciju.

Šogad katra klašu grupa sevi apliecināja trīs veidu stafetēs - veļas izkāršanā un tās pieknaģēšanā, hokeja ripas virzīšanā un izturības skrējienā. Katrā klašu vecuma grupā notika spraiga un azartiska cīņa par ceļojošo kausu. Vienā komandā startēja seši bērni un divi vecāki - mamma un tētis.

Vecāku dienu noslēguma pasākumā valdīja dzīvesprieks, skolas zālē dzirdamas skaļas un jautras bērnu čalas. Visi bija gatavi sacensībām, arī vecāki un skolotāji sportiskā noskaņojumā. Lai būtu interesanti, katru gadu sporta skolotāji izdomā arvien jaunas un aizraujošas stafetes. Tomēr notikuma galvenais mērķis ir saliedētība.

„Pozitīvās emocijas, kopā būšana vecāku dienās gadu no gada liek atkārtot kopīgo sportošanu. Kas var būt labāks par kopā būšanu ar saviem bērniem. Sākumā parasti ir nedaudz grūtāk iesaistīt vecākus stafetēs, bet vēl nevienu gadu nav bijis tā, ka kādā komandā trūktu mammas vai tēta," stāsta Trīs pakalnu pamatskolas direktores vietniece audzināšanas darbā Vija Sokolova.

Sacensību kulminācija bija skolotāju un vecāku komandas spēle florbolā. Interesanti, skolotāju līdzjutēji bija skolēni, savukārt vecāku - citu bērnu mammas un tēti. Azartiskajā mačā izveicīgākie izrādījās vecāki. Galu galā prieks bija pārņēmis visus un tas arī ir būtiskākais. „Patiešām mūs bija pārņēmušas jaukas emocijas un sportisks azarts," piebilst V. Sokolova.

 FaktiPirmīšu vidū ceļojošo kausu ieguva 1.a klase. Paši jaunākie skolēni jutās lepni par gūtajiem panākumiem2. klašu grupā uzvaru izcīnīja sportiskā tīģerēnu klase, 2.c, kura panākumus guva arī Ritmikas dienā3. klašu starpā cīņa par kausu izvērtās tik sīva, ka uzvarētāju noteica tikai pēc papilduzdevuma - tāllēkšanu no vietas. Tālākie lēcēji izrādījās skolēni no 3.b 4. klašu grupā ceļojošais kauss nonāca pie a klases meitenēm un zēniemJau sākumā 5.b klase izvirzījās līderos, un šādu pozīciju noturēja līdz pat stafetes beigām6. klašu grupā uzvaru izcīnīja a klase

Izglītība