Skolēnu pavasara ekskursijās aicina iepazīt Valmieru

Valmieras Tūrisma informācijas centrs sagatavojis piedāvāju skolēnu grupām, lai pavasara ekskursijās iepazītu Valmieru un tās apkārtni, kā arī piedzīvotu aizraujošus mirkļus. Piedāvājums būs noderīgs arī ģimenēm un citām interesentu grupām.

Iepazīt un izzināt Valmieru, tās vēsturiskus notikumus, stāstus un leģendas interesenti varēs klausīties Valmieras Novadpētniecības muzejā, kā arī, izstaigājot Vecpilsētu. Pilsētu no putna lidojuma vērot Sv.Sīmaņa baznīcas tornī.

Piedzīvojumus un emocijas sola Valmieras Drāmas teātra ekskursija aizkulišu pasaulē, kā arī Latvijas BMX slavas zāles apmeklējums atpūtas kompleksā „Avoti". Izzinoša būs atpūta brīvā dabā z/s „Vildēni", kur aplūkojami Ziemeļāfrikas melnie strausi u.c. eksotiski putni. Kopīgā pastaigā ar pasaku varoņiem aicina Vika pasākumu parks Dikļos. Esot Valmieras pusē, noteikti vajadzētu aplūkot lielāko balta smilšakmens atsegumu Baltijā.- Sietiņiezi.

Aktīvākas atpūtas mīļotāji aicināti apmeklēt atpūtas kompleksa „Avoti" labirintu „Koka skola" vai brīvdabas piedzīvojumu parku „Ežu šķūnis". Bet Vidzemes Olimpiskajā centrā iespējams slidot jebkurā gadalaikā. Valmieras apkārtnē iespējams apmeklēt arī Kocēnu zirgaudzētavu.

Zinātkārajiem Valmierā iespējams apmeklēt uzņēmumu SIA „Valmieras Ūdens" dzeramā ūdens atdzelžošanas staciju vai notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, „Vekover", lai uzzinātu, kā papīrs pārtop ekovatē vai kāda ir mūsdienīga atkritumu apsaimniekošana. Valmieras apkārtnē iespējams apmeklēt krēslu kolekciju un keramikas darbnīcu, kā arī senlietu kolekciju vai ielūkoties bišu pasaulē. Ciemos interesentus gaidīs arī citas interesantas vietas un objekti.

Izglītība