Skolēnus aicina sekot 150 RTU studentiem pa pēdām

Rīga, 2012. gada 22. februāris - Līdz 4. martam Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina atsaukties vidusskolēnus, kuri vēlētos vienu dienu sekot RTU studentiem pa pēdām, lai vēl pirms iestāšanās universitātē uzzinātu, kāda patiesībā ir studēšana. Par godu RTU 150 gadu jubilejai šogad sekotājus gaida 150 RTU studenti.

Skolēni, kuri būs pieteikuši dalību šajā projektā, vienu dienu skolēnu brīvlaikā - no 13. līdz 15. martam - kļūs par RTU studenta sekotāju, dodoties viņam līdzi ikdienas gaitās gan uz lekcijām, gan laboratorijas darbiem un praktiskajām nodarbībām. Tāpat skolēni tiks iepazīstināti ar plašajām ārpus studiju aktivitātēm: sporta komandu, tautas mākslas kolektīvu un RTU Studentu parlamenta darbību.

 

«Piedaloties projektā, ieguvu jaunu pieredzi. Tas bija neliels ieskats studentu dzīvē un pašā mācību procesā, kurš ir ļoti atšķirīgs no skolēna ikdienas. Bija interesanti novērot laboratorijas darbus un apzināties, ka pēc dažiem gadiem arī es varētu būt viens no šiem jauniešiem, kas mācās savai nākotnei. Šobrīd, kad esmu jau studente, bieži atceros un ievēroju dotos ieteikumus. Atmiņas par dienu, kuru vēl kā skolniece pavadīju kopā ar RTU studentiem, ir tikai pozitīvas!» stāsta RTU 1. kursa studente Dita Sprukte.

 

Lai pieteiktos, skolēnam līdz 4. martam jāreģistrējas mājaslapā www.nacstudet.lv  un jāizpilda pieteikuma anketa.

Projekta «150 RTU studentiem pa pēdām» mērķis ir iepazīstināt vidusskolēnus ar RTU struktūru, studiju programmām,  mācību priekšmetiem un kārtību pirms skolēns ir izvēlējies noslēguma eksāmenus, pievēršot lielāku uzmanību eksaktajiem priekšmetiem.

 

„150 RTU studentiem pa pēdām" norisinās Rīgas Tehniskās universitātes 150. gadu jubilejas zīmē, un to atbalsta jubilejas ģenerālsponsori: Swedbank, Latvijas Gāze, Latvenergo; lieldraugi: Lattelecom, Latvijas Dzelzceļš, SEB banka, Severstaļlat, Exigen Services, Rīgas Dome; atbalstītājs: Knauf.

Rīgas Tehniskās universitātes 150. jubileja tiks svinēta 2012. gada 14. oktobrī. Visu 2011./2012 studiju gadu notiks plaša zinātnes, kultūras un sporta jubilejas pasākumu programma. To iespējams iepazīt www.rtu.lv/150 .

 

RTU (tolaik - Rīgas Politehniskā augstskola) ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā un senākā tehniskā universitāte Baltijā, tā ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī.

Izglītība