Skolotājas nepiekrīt arhibīskapa aicinājumam aizliegt filmu rādīšanu skolās 4

Arī līdz bijušā Valkas rajona teritorijas skolām nonāks Latvijā skandalozu attieksmi ieguvušās īsfilmas jauniešiem par savstarpējām attiecībām un veselīgu seksuālo dzīvi. Filmas veidojusi biedrība "Papardes zieds".

Romas Katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats nosūtījis atklātu vēstuli Valsts Prezidentam, Saeimai un Izglītības un zinātnes ministrijai ar aicinājumu aizliegt skolās izmantot "Papardes zieda" veidotās informatīvi izglītojošās īsfilmas par seksuālo veselību "Tava dzīve - Tava izvēle".

Vēstuli parakstījuši 400 vecāki. Viņi kategoriski noraida "Papardes zieda" plānu dāvināt Latvijas skolām 1000 filmas komplektus un citus materiālus, jo tie skolēnos veicinot seksuālo izlaidību. Skolu jaunatnei esot jāmāca saglabāt seksuālo atturību līdz laulībai.

Vairāk lasiet laikrakstā "Ziemeļlatvija". Arī ŠEIT

Komentāri 4

Nu, nū

Ar aizliegšanu jau jaunatni neizmācīsim, jāizglīto!
Tikai veids, kādā to darām, pamatīgi jāizvērtē.
Neapskaužu skolotājus - šajā jautājumā viņiem tiešām grūti.

pirms 11 gadiem, 2010.02.11 10:13

Apse

Pujatam jau nu vajadzētu paklusēt. Lai skatās labāk cik daudz katoļu baznīcā ir pedofilu, un kādas nekārtības notiek Aglonas bazilikā. Tas viņu neinteresē, jo nav viņam izdevīgi. Bet, kas attiecas uz "Papardes ziedu", tad tur arī ir koks ar diviem galiem. Manuprāt viņi ir pārāk uzbāzīgi ar savām idejām. Es kā vecāks varbūt nemaz nepiekrītu šāda veida apmācībai. Varbūt manam bērnam ir vajadzīga individuāla pieeja šādu jautājumu izskaidrošanā, nevis visu bērnu klātbūtnē. To pašu varētu teikt arī par to, kā skolās māca personisko higiēnu, kad klasē ir vairāku klašu meitenes, un māsiņa vai kādi jaunieši stāsta lietas, kuras būtu jāstāsta vecākiem mājās, vienatnē.

pirms 11 gadiem, 2010.02.11 12:53

Hmmm...

Vai esat dzirdējuši, ka ir pierādījumi ikviens dzimumkontakts atstāj pēdas nākamo bērnu gēnos? Arī tādēļ iesaka uzsākt dzimumdzīvi laulībā - lai bērni tiešām būtu tēva bērni gan pēc izskata, gan rakstura. Piemēram, kā izskaidrot to, ka baltajai sievietei, kurai ir bijis dzimumkontakts ar melnādainu vīrieti, pēc tam laulībā no baltā vīrieša piedzimst melnādains bērns?...

pirms 11 gadiem, 2010.02.11 14:34

Apse

Melnādains bērns var arī piedzimt, ja iepriekšējās paaudzēs ir bijuši melnādaini senči. Tas ir izskaidrojams. Bet kāpēc Pujatam jābāž savs katoļu deguns tur, kur viņu neviens nelūdz, tas gan nav izskaidrojams. Viņš uzvedās kā tāda veca nedabūjusi tupele. Vai tik uz vecumu nebūs sapratis, ka daudz ir zaudējis dzīvodams bez seksa.

pirms 11 gadiem, 2010.02.11 18:22

Izglītība