Skolotājus no spēles izslēdz 4

Tikai dažas dienas pirms jaunā mācību gada sākuma 15 Valkas ģimnāzisti no 8. līdz 11. klasei kopā ar skolotājiem Andrigu Lozdu un Aivaru Trēziņu atgriezās no Lejasreinas departamenta Francijā, kur kopā ar franču jauniešiem pavadīja neaizmirstamas dienas, īstenojot kopēju kultūrprojektu.

 

Monta Elizabete Sīmane, jautāta, kālab bija vērts braukt uz tik tālu zemi, atbilde, ka vispirms jau tāpēc, lai iepazītu citas kultūras šķautnes, lai rastu jaunus kontaktus ar Eiropas Savienības vienaudžiem un uzzinātu kaut ko vairāk par Eiropu.

 

 

"Tā ir jauna pieredze, jauni iespaidi un atšķirīgs skatījums uz dažādām lietām," lakoniski formulē Monta. Viņa priecājas, ka frančiem iemācījuši vairākas sporta spēles, kas tur nav populāras. Visvairāk Montu pārsteidzis tas, ka tur ir tik maz pārtikas veikalu. Piemēram, Strasbūrā vecpilsētā neredzējuši nevienu. Visur tikai dažādas luksus lietas. Arī mazajās pilsētiņās, piemēram, Neuvillerlē ir tikai viens pārtikas veikals un tas pats strādā pāris stundu dienā.

Monta atzīst, ka viņai nav bijis tīkams franču ēdiens. Ikdienā radusi pie citāda.

 

Milda tiekas ar MariannuBrauciena virsuzdevums bija kopā frančiem iestudēt mūziklu un to izrādīt. Tur tapa gan scenārijs, gan dekorācijas un režija. Arī tērpus piemeklēja turpat skolas kostīmtelpā. "Nebija viegli visu salikt kopā ar mūsu pašu uzrakstītajām dziesmām, taču beigās uzvedums izdevās pārliecinoši un visiem bija jautri," atzīst Monta. Tas bija par Latvijas pirmajiem soļiem Eiropas Savienībā.

 

Galvenie Tēli bija Latvijas Milda un franču Marianna (vienkāršas zemnieku meitenes simbols).Uzvedumā netrūka sižetu no dziesmu kariem. Savukārt latviešu vakarā tika izrādīti tautas tērpi, iemācīta deja "Tūdaliņ, tagadiņ" un "Plaukstiņpolka". Abas šīs dejas frančiem ļoti gāja pie sirds. Pēc pāris dienām bija franču deju vakars, un arī saimnieki centās latviešiem iemācīt kaut ko jaunu. Tās gan bijušas itin neierastas ar staigājošiem deju soļiem.

 

Montai īpatni šķita, ka franči nekur nesteidzas, un viss notiek neparasti mierīgi. Pie tā ir jāpierod.

 

Laikrakstu var nopirkt Valkas, Smiltenes un Strenču novadu tirdzniecības vietās, kur tirgo preses izdevumus.

Tomēr izdevīgāk ir abonēt (arī online).

 VISS PAR ABONĒŠANU ŠEIT!

Komentāri 4

dalīnniece Milda!

Kurā brīdī tikai izslēgti skolotāji? hmm kaut kā nemanīju!

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 12:00

.

tas bija domāts tā, ka viņi jutās " izslēgti " valodas barjeras dēļ. ;)

pirms 11 gadiem, 2009.09.06 12:23

zevs

miekrītu Mildai. kas tas pa stulbu virsrakstu? :o

pirms 11 gadiem, 2009.09.07 20:54

Izglītība