Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Slēpes Skandināvijā vāks visu gadu

Smiltenes novadam turpinās sadarbība ar draugiem Norvēģijā. "Ziemeļlatvija" rakstīja, ka nesen visas novada lauku pamatskolas saņēma no Norvēģijas pilsētas Steinkjēras atsūtītu, lietotu slēpošanas inventāru. Tagad Smiltenē aizvadītajā nedēļā ieradās paši norvēģi.

"Norvēģi apņēmušies visa gada garumā turpināt slēpju vākšanas akciju, un tagad prioritāte būs mūsu lielās skolas. Rezultātā divu gadu laikā visas novada izglītības iestādes nodrošināsim ar slēpēm," cer Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis.

Slēpju akciju atbalstīs vēl vieni smilteniešu draugi, Zviedrijas pilsētas Upsalas skola, ar kuru atkal atsākusies sadarbība, tāpat kā ar Egges skolu Steinkjērā. Tāpat ir ieceres sadarboties futbola klubam (FK) "Smiltene" un Steinkjēras pilsētas futbola komandām un vieglatlētiem.

Norvēģu delegācija četru cilvēku sastāvā Smiltenē ieradās aizvadītajā svētdienā un viesojās Tautas lietišķās mākslas studijā "Smiltene" un Smiltenes Valsts tehnikumā - profesionālajā vidusskolā, kā arī apskatīja bērnudārza "Pīlādzītis" telpas.

Smiltenes Valsts tehnikumam - profesionālajai vidusskolai ir iespēja draudzēties ar Steinkjēras arodizglītības centru, organizējot audzēkņu praksi. Savukārt šovasar Smiltenē ieradīsies viena klase no Egges skolas, lai sadraudzētos ar vienaudžiem Smiltenes ģimnāzijā.

Izglītība