Smiltenē bērni kopā ar vecākiem un skolotājiem dzīvo zaļi 2

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola, piedaloties SIA "Zaļā josta" un AS "BAO" rīkotajā akcijā "Ko tu zini par baterijām un ko tu vari darīt, lai novērstu to kaitīgo ietekmi uz vidi!", pārsteiguši gan sevi, gan citus. Tieši šīs skolas skolēni izrādījušies visaktīvākie Latvijā, kopā savācot 788 kilogramus izlietoto bateriju.

 

"Mēs vienmēr cenšamies būt zaļi. Padarīt nekaitīgāku vidi, nododot makulatūru, izlietotās baterijas vai iesaistoties dažādos sakopšanas darbos. Iesaistoties "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācijas" akcijā savācām 17 tonnas makulatūru, bet par to vēl rezultāti nav zināmi.

 

 

Tomēr mums ir liels prieks, ka mēs esam aktīvākie bateriju vācēji visā Latvijā," saka Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā (informācijas un projektu darbā) Inga Jurciņa.

 

Iesaistoties videi draudzīgās akcijās Trīs pakalnu pamatskolas skolotājas saviem skolēniem stāsta, cik vērtīgi ir vākt izlietotās baterijas vai makulatūru un kur pēc tam tas viss nonāk. Pērn ZAAO akcijā smiltenieši ieguvuši 1. vietu Ziemeļlavidzemes reģionā, balvā saņemot divsimt latu.

 

 

"Tad braucām ekskursijā, kur ietvērām arī Daibes poligonu. Skolēni redzēja, kā šķiro atkritumus un kā tos pārstrādā, bet šogad, uzvarot bateriju konkursā, 30 bērniem būs iespēja apskatīt Tumes cieto atkritumu rūpnīcu," stāsta vietniece projektu darbā.

 

Akcijas "Ko tu zini par baterijām un ko Tu vari darīt, lai novērstu to kaitīgo ietekmi uz vidi!" noslēgums būs 15. aprīlī, tad Trīs pakalnu pamatskolas skolēnus sagaida vērtīga balva - cieto atkritumu rūpnīcas un Akvaparka apmeklējums un pusdienas.

 

Baterijas skolēni krājuši mājās, vākuši no draugiem, paziņām un radiem, cik vien varējuši. Akcijā iesaistījās arī skolas pedagogi.

 

Viens no šīs akcijas uzdevumiem bija noskaidrot izlietoto bateriju vācēju aktīvāko klasi, kas tad arī izmantos iegūto balvu. Tā skolā ir 1.a klase, kurā mācās astoņi skolēni. "Viņi tiešām bija pārāki par visiem citiem, ļoti cītīgi krāja izlietotās baterijas un nesa uz skolu. Lieli palīgi akcijā bija arī skolas dežurante Maijiņa (Maija Leimane - red.), kura pieņēma baterijas un saimnieks Guntars Ozoliņš, kurš palīdzēja nest smagās kastes," atklāj I. Jurciņa.

 

Toties ļoti aktīvs bateriju vācējs izrādījās pirmklasnieks Kārlis Rille, kuram ļoti daudz palīdzējuši vecāki.

Komentāri 2

Izglītība