Smiltenē – ceļa skolas mācību stunda (video)

Vakar Tepera kartinga trasē viesojās „Swedbank Ceļa skola". Mācību stundas laikā instruktori iemācīja mazajiem skolēniem būtiskākos satiksmes drošības pamatprincipus. Uz nodarbībām devās Smiltenes Centra vidusskolas 3. un 4. klašu audzēkņi.

Ceļa skolas instruktori Kaspars Gross un Ivars Drupa norāda, ka "Ceļa skolas mērķis" ir sekmēt bērnu izpratni par satiksmi un pareizu rīcību dažādās situācijās uz ceļa.

"Bērniem, ir iespēja praktiski iemācīties to, ko viņi jau teorētiski apguvuši no savām skolotājām. Mēs nostiprinam viņu zināšanas un iemācām izdzīvot uz ceļa, " skaidro K. Gross.

Mācīnu stundas sākumā instruktori kopā ar bērniem īsi atkārtoja teorētiskās zināšanas. Pēc tam praktiskajās nodarbībās bērni instruktoru uzraudzībā izpildīja dažādus uzdevumus. Skolēni iemācījās, kas ir reakcijas laiks, bremzēšanas ceļš un apstāšanās ceļš. Bērniem bija iespēja arī izjust to, kas notiek, ja viņi mašīnā nav piesprādzējušies un tā strauji bremzē.

"Skolēniem šīs mācību stundas ir ļoti noderīgas. Izvizinam viņus ar drošības spiolveniem aprīkotās mašīnās un viņiem ir iespēja izjust atstienu, kas rodas mašīnai strauji bremzējot. Tā viņi atcerēsies nākošreiz piesprādzēties," norāda instruktors K. Gross.

Skolēni par mācību stundu bija sajūsmā. "Vislabāk mums patika spēle ar konusiem un arī izmēģinājuma brauceni. Noteikumus jau zinām, taču šeit varējām pielietot savas zināšanas praksē. Dzīvē drošības spilvenu nebūs, tāpēc vienmēr jāatceras piesprādzēties," uzsver 3. klases audzēkņi Edijs un Andžela.

Kopumā „Swedbank Ceļa skolas" instruktoriem šogad plānots apbraukāt 200 skolas.

Foto >>> ŠEIT!

Izglītība