Smiltenē jauniešiem rāda mēbeļu ražotni “TROLL Smiltene” 1

Gribu būt uzņēmējs! Tā pēc ekskursijas mēbeļu ražošanas uzņēmumā "TROLL Smiltene" atzīst apvaicātie Smiltenes ģimnāzisti.

 

Trešdien pilsētas ģimnāzijas 11.a un 11.b klases skolēniem un viņu pedagogiem bija iespēja pāris stundas viesoties šajā ražotnē, iztaujāt uzņēmējus un redzēt mēbeļu ražošanas procesu.

Tādu iespēju jauniešiem piedāvāja Ventspils augstskola sadarbībā ar Ventspils Augsto tehnoloģiju parku un Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatoru.

 

Ražotni iesaka iedzīvotāji Latvijā sācies projekts, kura laikā skolu audzēkņiem ir iespēja apmeklēt virkni uzņēmumu, lai iepazītu uzņēmēju darbu un gūtu priekšstatu par biznesa perspektīvām Latvijā.

"Galvenais mērķis ir mazināt negatīvos stereotipus par uzņēmējdarbību pedagogu un skolēnu vidū, informēt par inovatīviem uzņēmumiem Latvijā, tehnoloģiju attīstību līmeni un risinājumiem uzņēmējdarbības izaicinājumu pārvarēšanā krīzes laikā," skaidro Valmieras Biznesa un inovāciju inkubatora administratore Sanita Laiviņa.

Pavisam Latvijā skolēniem plānotas 20 vizītes ražošanas uzņēmumos. Pieredzes apmaiņā iesaistīsies uzņēmēji Smiltenē, Ventspilī, Saldū, Liepājā, Ogrē, Jelgavā, Rīgā, Valmierā, Rēzeknē un Daugavpilī.

Uzņēmumu "TROLL Smiltene" projekta īstenotāji izvēlējās, sazinoties ar vietējiem iedzīvotājiem. "Smiltenieši atzina, ka tas ir viens no lielākajiem un perspektīvākajiem uzņēmumiem viņu pilsētā, kas veiksmīgi darbojas arī krīzes apstākļos," piebilst S. Laiviņa.

Lai tiktos ar Smiltenes ģimnāzistiem, no Valmieras atbrauca arī firmas "A&A Projekts" projektu tehniskais direktors Vairis Slokenbergs. "Sākām strādāt 2008. gada nogalē ar pieciem darbiniekiem. Tagad esam attīstījušies līdz 26 darbiniekiem un joprojām augam. Pieņemam cilvēkus darbā arī šinī laikā," saka 24 gadus vecais uzņēmējs.

Firma "A&A Projekts" ir energoservisa kompānija, kas piedāvā pakalpojumus, sākot no ēkas tehniskās apsekošanas un energoaudita līdz projekta realizācijai.

 

Nākamo gribētu pienotavu Lielāko interesi jauniešiem izraisīja savas pilsētas uzņēmumā "TROLL Smiltene" dzirdētais un redzētais. "Zināju, ko tur ražo, bet nezināju, ka tās ir mēbeles tikai bērniem līdz trīs gadu vecumam. Pārsteidza, ka uzņēmums tās eksportē pat uz Honkongu," stāsta Eva Kukurīte (11.a).

Uzņēmuma vadība šoreiz vēlējās diskusiju ar jauniešiem rīkot bez plašsaziņas līdzekļu klātbūtnes. Ģimnāzisti stāsta, ka Latvijā paliek tikai aptuveni viens procents no "TROLL Smiltene" produkcijas, bet pārējo preci uzņēmums eksportē. Jaunieši arī uzzinājuši, ka ražotne pieder īpašniekiem Zviedrijā un dod darbu gandrīz 180 cilvēkiem.

"Būtu interesanti arī redzēt, kā strādā Smiltenes pienotava," spriež E. Kukurīte. Tiesa, vairāk šādu ekskursiju Smiltenē minētajā projektā nebūs.

Jaunieši arī uzzināja, ko dara Valmieras Biznesa un inovāciju inkubators, - atbalsta jaunos uzņēmējus ar telpām, infrastruktūru un konsultācijām uzņēmējdarbības pamatjautājumos. Šobrīd inkubatora klienti ir 15 uzņēmumu.

Projektu par jauniešu vizītēm uzņēmumos organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras īstenotajā Inovatīvās uzņēmējdarbības motivācijas programmā. To atbalsta un līdzfinansē Eiropas reģionālais attīstības fonds un Eiropas Savienība.

 

Komentāri 1

par troll smilteni tur trukst vardu viena no lilakajiem zidu administrcijam fak

pirms 11 gadiem, 2010.02.07 13:58

Izglītība