Smiltenē mazuļus gaida skolā

Vecākus un viņu bērnus vecumā no viena līdz diviem gadiem uz bezmaksas nodarbībām atkal aicina Mazuļu skola, kas darbojas Smiltenes novada Bērnu un ģimenes atbalsta centrā Smiltenē, Galdnieku ielā 10b.

Nodarbības katru trešdienu vadīs psiholoģe Sandra Ozoliņa un skolotāja Elita Tilčika. Pirmā tikšanās reize šogad būs 6. oktobrī pulksten 17.00.

Skolotājas iesaka Mazuļu skolu kā labu palīgu bērna audzināšanā un attīstībā. Stundu ilgajā nodarbībā bērni ir kopā ar vecākiem, vecvecākiem vai auklītēm, jo ne vienmēr mazuļi viegli iejūtas bariņā. Savukārt šādi bērniem rodas drošības sajūta, bet vecāki apgūst dziesmas, rotaļas un dažādus vingrinājumus, kurus var atkārtot mājās.

"Mazuļu skolas" priekšrocība ir arī tā, ka vecāki redz, ko mazais spēj un kā noris viņa attīstība, darbojoties kopā ar citiem bērniem, skaidro E. Tilčika.

"Savās nodarbībās brīvās sarunās vecākiem cenšamies skaidrot, kā bērniem rotaļu darbība palīdz iepazīt pasauli, vingrina vai attīsta dažādas prasmes un iemaņas," stāsta S. Ozoliņa. "Bērns vienā rotaļā vienlaikus sevi attīsta ļoti dažādās jomās, tāpēc vecākiem ir ļoti svarīgi rotaļāties kopā ar bērnu, cik tas ir iespējams, kā arī mācīt viņam spēlēties pašam un kopā ar citiem bērniem.

Labi ir arī tas, ka jaunie vecāki pirms un pēc nodarbībām savstarpējās sarunās atrisina ne vienu vien sasāpējušu jautājumu par bērna kopšanu un audzināšanu. Māmiņas dalās savā pieredzē un sadraudzējas."

Izglītība