Smiltenē no skolas festivāla 10 gados izaudzis šovs visai pilsētai 2

Janvārī Smilteni pārņēmušais aerobikas drudzis palicis aiz muguras. Piektdien vēlu vakarā ar konfeti lietū gavilējošiem uzvarētājiem noslēdzās pilsētas ģimnāzijas aerobikas festivāls. Šogad notikumam, kas pārsniedzis parasta skolas pasākuma rāmjus, aprit 10 gadu.

FOTO ŠEIT!

Sporta skolotāja Anda Rozīša izlolotais aerobikas festivāls ir viens no apmeklētākajiem izklaides sarīkojumiem Smiltenē. Jau sen pārcelts no skolas sporta halles uz pilsētas kultūras un sporta centra lielo zāli, tas joprojām pulcē tik daudz ļaužu, ka visiem pietrūkst pat vietas, kur stāvēt. Rezultātā šogad izskanēja joks, ka citreiz vajadzētu īrēt arēnu "Rīga".

"Patīk. Tas ir aktīvs, skaists, visai Smiltenei iespaidīgs pasākums. Jaunieši prot pavadīt savu brīvo laiku," vērtē viens no skatītājiem, 22 gadus vecais students Jānis Šteinbergs. Savulaik viņš absolvēja Smiltenes Centra vidusskolu, tomēr regulāri daudzus gadus nāk skatīties ģimnāzijas skolēnu priekšnesumus.

Mēģina vēlu vakaros un naktīsŠogad aerobikas festivālu pat atklāja Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis, uzrunā slavējot ģimnāzistus par radošu izpausmi, skaistiem priekšnesumiem, oriģinālu izdomu un brīnišķīgiem tērpiem.

Jau dienā tradicionāli festivālu iesilda 7.- 9. klases, bet vakarā sākas vairākas stundas ilgs šovs: 10.-12. klašu priekšnesumi atsevišķi meitenēm un zēniem un klases kopējā uzstāšanās. To visu vērtē žūrija 11 cilvēku sastāvā.

Gaidot žūrijas lēmumu, 12. klases skolnieces Madaras mamma Iveta Eglīte prognozē, ka vērtētājiem būs ļoti grūti noteikt uzvarētāju. Viņai šā gada festivāls šķiet īpašāks, nekā iepriekšējie. "Klases bija daudz vairāk piestrādājušas. Priekšnesumi bija pārdomātāki ar tērpiem, mūziku, ritmu," spriež I. Eglīte.

Ik gadu festivālu ar dāsnām balvām atbalsta gan vietējie, gan arī Latvijas uzņēmumi. Dāvanās labākajā, klasēm ir ekskursija pa Latviju, apmaksāta slēpošana Žagarkalnā, peldēšana peldbaseinā "Rifs" un slidošana Vidzemes Olimpiskajā centrā. Taču ne tikai tādēļ klases cenšas. Uzvara šajā pasākumā ir prestiža lieta. Skolēni savus priekšnesumus slīpēja gan vēlu vakaros, gan nakts stundās, un devās uz mēģinājumiem, ignorējot bargo salu.

Ģimnāzijas direktore Velga Mālkalne uzsver, ka aiz katras klases turklāt stāv skolēnu vecāki un audzinātāji. "Tas ir kopdarbs, kura sagatavošanā iesaistījusies gandrīz visa Smiltene. Janvārī pilsētā Smiltenē nebija tādas zāles, kurā nenotiktu festivāla mēģinājumi," saka direktore.

Ideju grib pārņemt lietuviešiŠogad festivālā 7. -9. klašu grupā uzvarēja 8.c, bet 10.-12. klašu grupā Grand Prix žūrija piešķīra 11.a klasei. Žūrijas vērtējumam piekrīt apvaicātie skatītāji. "Taisnīgs lēmums. 11.a vajadzēja uzvarēt. Tas bija elegants, skaists priekšnesums," uzvarētāju improvizāciju par kabarē tēmu vērtē māsas Baiba un Edīte Dārznieces.

Jaunietes spriež, ka šogad aerobikas festivāls bija atraktīvāks, nekā citus gadus. Jānis Leitis un Eva Kukurīte no 11.a atzīst, ka uz uzvaru cerēja un to pat gaidīja. "Pašiem arī šķita, ka ir labi. Arvien grūtāk ir katru gadu izdomāt ko jaunu un nebijušu. Mēs uzvarējām ar kopību, oriģinalitāti, savu stilu un atdevi," domā Eva. Kristīne Lokste (arī 11.a) piebilst, ka meiteņu un kopējam priekšnesumam horeogrāfiju veidoja klasesbiedrene Lelde Pētersone un gala rezultāts radās viņas un klases kolektīva ieteikumu mijiedarbībā.

Iespējams, drīz aerobikas festivāli sāksies arī Aļģirda Brazauska vārdā nosauktajā Kaišadores vidusskolā Lietuvā. Smilteniešu uzstāšanos skatījās šās skolas delegācija - 15 skolēnu un divas skolotājas. "Pat nevaru noticēt, ka skolēni var sagatavot tik kvalitatīvus priekšnesumus. Skatījāmies trīs stundas, un jūtos laimīga. Domāju ka mēs kaut ko līdzīgu sarīkosim Lietuvā," saka Kaišadore skolas direktores vietniece Jolita Markunaite.

Komentāri 2

Izglītība