Smiltenē noslēgusies nometne „Panda”

Divas nedēļas septiņiem skolēniem vasaras brīvlaikā izvērtās par radošu piedzīvojumu, kura noslēgumā bērni saviem vecākiem demonstrēja iestudētu ludziņu par došanos uz mājām. To viņi iemācījās nometnē „Panda".

 

Šovasar Smiltenē bērniem bija iespēja piedalīties nometnē, kurā viņi varēja radoši izpausties skatuves un teātra mākslā, ko vadīja pasākumu organizatore Smiltenes tautas teātra režisora asistente Zinaida Bērza. „Iepriekš vienā vasarā vadīju nometni.

 

Redzot, cik ļoti bērniem tā patika, radās doma noorganizēt ko tādu vēl. Patīkami ar bērniem strādāt tieši vasarā, jo viņi šajā laikā nav aizņemti ne ar ko citu. Tā ir atšķirīga dzīve, kurā izpaužas viņu radošums. Skolā skolēniem visiem ir vienādi uzdevumi, bet te katrs varēja izpausties, kā vēlas. To saprata arī paši bērni," stāsta nometnes vadītāja.

 

Vecāki mudināja piedalītiesLielākoties mazos smilteniešus uz nometni sūtīja vecāki. Iemesli bija dažādi. Piemēram, 11 gadus vecā Arta Veldre nometnē nokļuva, jo tā vēlējies viņas tētis. „Tētis gribēja, lai piedalos nometnē, jo viņš pats ir aktieris. Sākumā šķita, ka būs garlaicīgi, bet beigās izrādījās interesanti. Es pat gribētu, lai nometne notiek ilgāk," stāsta meitene.

 

Savukārt Rūdis Rozītis par „Pandu" uzzinājis no mammas. Viņa ieminējusies, ka tajā varēs apgūt skatuves runu un grimu. „Uzreiz reaģēju uz skatuves runu, jo man tā ne īpaši padodas. Iepriekš tik skolā esmu spēlējis ludziņu," atklāj Rūdis. Viņam nometnes laikā iestudētajā ludziņā bija atvēlēta galvenā loma - Pēterītis. Lomas atveidotājs stāsta, ka atrasties uz skatuves nav grūti, tomēr uztraukums mazliet esot bijis un dēļ sviedriem kļuvis karsti.Vislabāk patīk grimētiesŠo divu nedēļu laikā nometnes dalībnieki mācījās, viņuprāt, gan nopietnas, gan aizraujošas lietas. Lai gan teātra vēsture nav joka lieta, bērni iemācījušies ne mazums terminu un dzirdējuši stāstus par to, kā radies teātris. Tomēr viņiem vislabāk patikusi grimēšanās. Ar grima kārtu uz sejas dalībnieki pat devušies mājās.

 

 

Kāds sākumā baidījies izpausties, citam kutējis, beigās meitenēm un puišiem iepaticies. „Puišiem grimēšana nav tāda pati kā meitenēm. Tā atšķiras. Es biju tīģeris, nezvērs, robots un zaķis," nopietni izklāsta R. Rozītis. Arī Elīza Bunga par grimēšanos ir sajūsmā. Tas nemaz neesot tik sarežģīti. Mazliet grūtāk esot iemācīties lomu.

 

Patiešām nometnes dalībniekiem iestudētā ludziņa izdevās, skatītāji (bērnu vecāki - red.) ik pa laikam aizraujoši iesmējās, jo bērniem tas viss tik dabiski izdevās. Jāpiebilst, ka iestudējuma ģenerālmēģinājumu demonstrēja kultūras centra darbiniekiem. Ko tālāk? „Visiem tā iepatikās, ka šādu nometni mēs varētu atkārtot arī augustā. Ja tā būs, mēs informēsim," saka Z. Bērza.

 

Izglītība