Smiltenē pabeigta rekonstrukcija bērnudārza ēkā Mētras ielā 4

Ar prieku un azartu vakar Smiltenē sava jaunā bērnudārza telpas izstaigāja grupiņu "Vardītes" un "Lapsēni" audzēkņi. Ir pabeigta pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" otras mājas - vienstāvīgā koka nama Mētras ielā - rekonstrukcija.

FOTO >>> ŠEIT!

Vakar šo notikumu kopā ar vecākiem, skolotājām un pašvaldības amatpersonām svinēja abu grupiņu bērni. Šodien viņiem Mētras ielas bērnudārzā ir pirmā īstā darba diena.

 

Bērniem un vecākiem patīk"Gribu iet uz dārziņu!" vakar, ar jaunajiem draugiem apsēdies pie glītā galdiņa, pacilāti stāstīja piecus gadus vecais Adrians Vilsons. Arī viņa vienaudži vakar ar sajūsmu izpētīja jaunās spēļu mantas, gaišās telpas un āra rotaļlaukumu, kā arī ieturēja pirmo cienastu - kliņģeri un tēju.

Mazās Elizabetes mammai Ilonai Krūmiņai pirmais iespaids par rekonstruēto bērnudārza ēku, ko apmeklēs arī viņas meita, ir labs. "Pietiek gaismas un plašuma. Viss ir tīrs un kārtīgs. Skapīšu izvietojums parocīgs," spriež I. Krūmiņa. Mammas ievērojušas arī pagaidām skapjos iebīdītās jaunās divguļamās gultas.

Ēdienu termosos abām grupiņām vedīs no bērnudārza "Pīlādzītis" Rīgas ielā, jo lielas virtuves izbūvei Mētras ielā nav vietas.

Pirmsskolas izglītības grupiņas Mētras ielā apmeklē bērni vecumā no trijiem līdz sešiem gadiem. Viņu skolotājas ir Zanda Troiņikova-Eglīte, Dita Baiba Brūzīte, Monta Sīmane un Ieva Krapāne. Mētras ielas dārziņā var uzņemt 48 audzēkņus. Pavisam bērnudārzu "Pīlādzītis" apmeklē gandrīz 300 bērnu.

Lielāko naudu iedod EiropaVakar savu dēlu Sandiju uz viņa pirmo "dārziņu" Mētras ielā atveda arī Kukuļu ģimene no Smiltenes pagasta. Sandija tētis Jānis (33 gadi) atceras, ka savulaik bērnībā pats gāja šajā dārziņā un arī toreiz ēkai Mētras ielā nesen svinēti atklāšanas svētki, tikai toreiz - pēc uzcelšanas.

Mūsdienās projektu "Pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" Mētras ielā 11a infrastruktūras attīstība" īstenoja Smiltenes novada dome. Projektā veikta bērnudārza ēkas rekonstrukcija, siltumapgādes ārējo tīklu izbūve (ēka pieslēgta pilsētas maģistrālajai siltumtrasei), labiekārtota teritorija, iegādātas mēbeles un paveikti vēl citi darbi.

Projekta kopējās izmaksas pavisam ir 232 653 lati, informē novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājs Andris Lapiņš. No šīs summas 197 755 lati ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, bet 34 898 lati - Smiltenes novada domes finansējums.

Objekta ģenerāluzņēmējs Rīgas firma "Friteks", darbu noslēdzot, nolēmusi uzdāvināt "Pīlādzītim" skaņu aparatūru. Objekta celtniecībā strādāja arī Mārupes novada firma "Selva Būve", bet projektēšanu veica SIA "Agroprojekts" no Valmieras.

"Kas lēni nāk, tas labi nāk," secina Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis, jo pēc visiem sarežģījumiem ar būvnieku nomaiņu un iekavētajiem termiņiem ir izdevies bērniem gandrīz faktiski no jauna uzcelt mājīgu, gaišu un skaistu bērnudārza ēku.

"Pīlādzīša" vadītāja Santa Rudzīte sola, ka starp abām bērnudārza ēkām saikne nezudīs un jau drīz visi audzēkņi tiksies sporta dienā. Abām grupiņām viņa uzdāvināja rupjmaizi spēkam, medu čaklumam, pīlādžogas sīkstumam un saulespuķu sēklas cerībai.

Komentāri 4

Janka

Vai Ls 232 653 priekš tādas būves nav krietni par daudz ????? Parēķināsim, cik izmaksā 1 m2 !

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 20:37

turu buru

Bet ja jūs zinātu, kā tur viss ir sataisīts :D

pirms 10 gadiem, 2010.09.21 21:04

Izglītība