Smiltenē “Pīlādzīša” durvis noteiktās stundās būs aizslēgtas 2

"Ziemeļlatvija" saņēma kādas māmiņas lūgumu, noskaidrot, kad beidzot tiks ieviesta drošības sistēma bērnudārzā "Pīlādzītis". Viņa bija cerējusi, ka modernajā bērnudārzā par to būs padomāts. Bet nē, septiņus mēnešus durvis ir vaļā, un tajā praktiski var ienākt jebkurš.

 

"Ir taču visādas iespējas - sargs, atslēgas, čipkartes, šifra atslēgas, video novērošana. Esmu bijusi priekšpusdienā. Tur nevienas durvis nav aizslēgtas. Vai visi jau ir aizmirsuši šausmīgo gadījumu Gulbenē ar bērnu slepkavu? Kamēr kaut kas tāds nenotiks pie mums, nekas netiks darīts. Ja neslēdz ārdurvis, tad vismaz grupiņu telpu durvīm jābūt ciet," par drošību ir nobažījusies smilteniete, kuras bērns apmeklē "Pīlādzīti".

 

Par to, ka "Pīlādzīša" nožogotās teritorijas vārti un bērnudārza ēka darba laikā nav aizslēgta, pārliecinājās arī "Ziemeļlatvija". Ir reizes, kad paši vecāki centrālās ieejas vārtus neaiztaisa.Izrādās, ceļot jauno bērnudārzu, par bērnu drošību nebija padomāts.

 

 

Neviena no atbildīgajām amatpersonām neiedomājās, ka durvis vajadzētu slēgt ciet, uzstādīt zvanu vai kodu sistēmu, lai nevēlamas personas neiekļūtu bērnudārzā. "Sākumā nebija plānota nekāda drošības sistēma, jo tā nav obligāta prasība. Tajā brīdī mēs par to pat neiedomājāmies. Nevar aizmirst notikumu, kas pirms vairākiem gadiem risinājās Gulbenē. Skaidrs, ka par drošību ir jādomā.

 

 

Pārrunāšu šīs lietas ar bērnudārza vadību. Bet ne viss ir jāuzņemas tikai domei. Paldies tam cilvēkam, kurš šo problēmu aktualizēja," saka Smiltenes pilsētas mērs Ainārs Mežulis.Arī bērnudārza "Pīlādzītis" vadītāja Santa Rudzīte nemāk teikt, kāpēc par drošību netika padomāts agrāk.

 

Kāpēc, jau bērnudārzu ceļot, nebija uzstādīts zvans? "To es nevaru atbildēt. Plānojot bērnudārzu, acīmredzot par to nebija padomāts. Pārraugāmais jautājumu loks tobrīd bija ļoti plašs. Tik lielā iestādē gadās arī šādas lietas. Daudz kas nedarbojas perfekti. Ir visādas sistēmas, kuras jāprot pareizi lietot, jānovērš defekti. Tas ir jaunas ēkas apgūšanas process," saka bērnudārza vadītāja S. Rudzīte.

 

Vadītāja pastāstīja, ka, gādājot par drošību, ir nopirkts zvans. Šajās dienās tas uzstādīts blakus centrālajām bērnudārza ārdurvīm. Tomēr reāli zvans sāks darboties tad, kad būs beigušies svētku pasākumi "Pīlādzītī". Tad iestāde pa dienu būs slēgta, bet pēcpusdienā durvis būs atvērtas. "Piezvanot pie durvīm, pretī iznāks kāds no administrācijas darbiniekiem, kurš cilvēku pavadīs līdz noteiktajai vietai," apgalvo S. Rudzīte.

 

 

Sazinoties ar Valkas pirmsskolas izglītības iestādes "Pasaciņa" metodiķi Inu Libruku, uzzinājām, ka valcēnieši, rūpējoties par bērnu drošību, vairākus gadus praktizē kodu sistēmu. Kodi ir uzstādīti visām ārdurvīm, un tos zina tikai bērnudārza pedagogi un vecāki. Drošības labad tos mainot katru gadu. "Mums jau tas ir pašsaprotami. Redzam to, cik bērni šādā veidā ir aizsargāti. Šī sistēma nav dārga," saka I. Libruka.

Komentāri 2

lenii

Šāda kodu sistēma katrā ziņā būtu ērtāka un drošāka. Jo tad bērnudārza durvis būtu slēgtas visu laiku nevis tikai dienas vidū. + videonovērošana (ārdurvīm un uz vārtiņu pusi).
Man vienīgi nav saprotams, ka projektētāji un bērnudārza vadība par bērnu drošību pat nav iedomājušies! Vālodzītē durvis vismaz pa dienas vidu bija slēgtas.
Kādu atbildību līdz šim brīdim nes audzinātājas un, saprotams, arī bērnudārza vadītāja - ja, piemēram bērns pats var brīvi iziet pa durvīm un tālāk prom pa vārtiņiem pāri maģistrālai ielai uz pilsētu?!
Nerunājot vēl par nepiederošu personu netraucētu ienākšanu... Ar arvien pieaugošu agresivitāti un Interneta, datorspēļu sekām šajā laikmetā, šķiet, tomēr būtu jārēķinās.
Paldies laikraksta redakcijai par problēmas pacelšanu un lūgums sekot līdzi drošības sistēmas ieviešanai bērnudārzā.

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 16:23

123

:)))))))) nu ģeniāla vadītāja bērnudārzam ja tikkai tagad par to kāds sāk domāt:)))

pirms 12 gadiem, 2008.12.15 18:28

Izglītība