Smiltenē pirmklasnieki starp skolām sadalīti 27

Smiltenes deputātu lēmums, kā starp pilsētas skolām sadalīt pirmklasnieku skaitu, tikai uz laiku pielicis punktu problēmai, - ir skolas, kurās mazās dzimstības dēļ arvien tukšākas kļūst klašu telpas.

 

 

Pirmdien deputāti jau trešo reizi izskatīja lēmuma projektu par izglītojamo skaitu Trīs pakalnu pamatskolas un Centra vidusskolas 1. klasēs 2008/2009. mācību gadā. No lēmuma atkarīgs, cik 1. klašu būs katrā skolā.

Trijām klasēm var nesanāktAr balsu vairākumu nolemts, ka jaunajā mācību gadā Centra vidusskolā 1. klasēs var uzņemt 31 skolēnu; Trīs pakalnu pamatskolā - neierobežotu skolēnu skaitu. Tas nozīmē, ka Centra vidusskolā vismaz nākamajā mācību gadā būs divas 1. klases, un, acīmredzot, tikpat - arī Trīs pakalnu pamatskolā. Trīs 1. klases komplektus tur, ļoti iespējams, neizdosies izveidot.

 

Pilsētas pašvaldība šobrīd apzinājusi 84 nākamos "pirmīšus". Lai varētu atvērt divas paralēlklases, ir vajadzīgi 30 skolēni. Trijām paralēlklasēm nepieciešams 61 skolēns.

Trīs pakalnu pamatskolas rīcībā, pēc pašreizējiem aprēķiniem, paliek 53 nākamie pirmklasnieki.

 

Jau gada sākumā Trīs pakalnu pamatskolas direktore Inese Raiskuma aicināja pašvaldību pieņemt lēmumu par izglītojamo skaitu 1. klasēs, pamatojoties arī uz katras skolas telpu lielumu un piemērotību izglītības procesam. Pēc šī pašvaldības lēmuma I. Raiskuma no komentāriem plašsaziņas līdzekļiem atturējās un neizteica savu viedokli arī domes sēdē.

 

 

Gaida jauno piebūviAr deputātu lēmumu ir apmierināts Centra vidusskolas vecāku komitejas priekšsēdētājs Gunārs Auders. Viņš piedalījās sēdē un dzirdēja katra deputāta domas.

 

"Lēmums ir objektīvs, jo Centra vidusskola savu vietu ir izcīnījusi, un vecāki ir apmierināti ar iespēju viņu bērniem tur mācīties," saka G. Auders. "Otra lieta ,- katrai skolai jādomā par savu prestižu, lai būtu pietiekami daudz skolēnu, un jāpiedāvā kvalitatīva izglītība. Pārāk liela audzēkņu koncentrācija vienā skolā arī rada papildu psiholoģisko slodzi bērniem," domā G. Auders.

 

Centra vidusskolas pirmo četru klašu audzēkņi mācās 29. arodvidusskolas dienesta viesnīcas piektajā stāvā, bet no šā gada 1. septembra pārcelsies uz telpām Atmodas ielā, kur tagad atrodas 2. pirmsskolas izglītības iestāde. "Līdz brīdim, kamēr uzbūvēs jau projektēto skolas piebūvi Dārza ielā 17," piebilst skolas direktore Ilze Vergina. Trīs pakalnu pamatskolā visas klases, arī pirmās, jau tagad atrodas vienā skolas ēkā.

 

 

Tomēr vairākums pilsētas deputātu uzskata, ka par telpām ir svarīgākas to vecāku intereses, kuri savus bērnus vēlas sūtīt Centra vidusskolā. Arī pēc šī pašvaldības lēmuma skola nevar uzņemt visus bērnus, jo pieteikumu ir vairāk par noteikto vietu skaitu.

 

 

Nākamgad - viss no jauna"Vai Centra vidusskolā arī nākamgad būs divas 1. klases, šobrīd nevaram pateikt, taču skola turpmāk jāattīsta, neskatoties, ka pilsētā bērnu skaits samazinās. Pirmā nepieciešamība Centra vidusskolā ir skolēnu ēdināšana," sēdē uzsvēra deputāts Raitis Melderis.

 

Sēdē no lēmuma atturējās deputāte Gunita Ozoliņa. "Deputāti ir atbildīgi par to, lai bērni būtu drošībā, telpās, kurās apstākļi ir pēc iespējas piemērotāki mācībām. Turklāt jāskatās, kā mēs izlietojam pašvaldības naudu. Vai ir lietderīgi īrēt telpas arodskolā, kur klasēs nav svaiga gaisa, un arī uzturēt divas pamatskolas?" taujā G. Ozoliņa.

Komentāri 27

nesapratne

Nedaudz nesaprotami skan G. Audera komentārs. Vai tiešām tikai Centra vidusskola domā par savu prestižu? Un ko nozīmē, ka skola savu vietu ir "izcīnījusi"? Vai cienījamā Dome ir domājusi par pilsētas autobusa dotēšanu pirmsskolēniem uz jauno bērnudārzu un sākumskolēniem uz Rīgas ielu? Vieglāk ir pakļauties spiedienam un īrēt atkal jaunas telpas Centra vidusskolai?

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 09:49

ieva

Jā, mazā skoliņa ir izcīnījusi savu vietu, jo agrāk, tak SMILTENES ģimnāzija SKAITīJĀs labākā, skola Smiltenē, un astonītis tak bija 2 vietā......
Nesapratne, nesaprotu tevi:)

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 11:04

???

Nesapratu! Kam jāīrē vēl telpas ,ja Rīgas ielā tās paliks tukšas? Šķiet ,ka mākslīgi tiek radīta problēma.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 11:41

vecais

Ieva, kurā skolā Tu mācies? Lūdzu atbildi, lai zinām, kur savus bērnus nesūtīt, jo ar dzimtās valodas apmācību tur, acīmredzot, ir pavisam švaki.Un tā taču ir pamatu pamats!Vienīgi ja Tu mācies pirmajās klasītēs, tad gan atvainojos abu skolu latviešu valodas skolotājiem un Tev.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 12:15

Hmm.. kāpēc bērns būtu jāsūta skola, kurā ir brīvas telpas. Vecākiem ir ļauta iespēja izvēlēties.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 16:10

Nekad nesūtīšu savu bērnu uz Trīs pakalnu skolu. Esmu jau novērtējusi tur esošo atmosfēru. Un telpas šoreiz neietekmētu manu izvēli.Ja Centra skola būs pilna, sūtīšu lauku skolā.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 16:50

qqq

Cik interesanti ir klausīties no malas, kā divas frontes cīnās par vietu skolā.Un tagad padomāsim, vai kādam vispār interesē arī bērna labsajūta skolā? Patiesība ir tā,ka katras skolas pedagogu un vadības interesēs ir saglabāt pēc iespējas vairāk skolēnu savā skolā.Bet, vai viņiem tur ir labi vai nē, nevienu neinteresē.Zinu pēc pieredzes.Tāpēc nevajag mākslīgi celt savas skolas prestižu.Cik runā pilsētā, tad Trīs Pakalnu pamatskolā skolotāju attieksmē pret bērniem ir diezgan nelabvēlīga un vienaldzīga.Turpretī Smiltenes Centra vidusskolā mazās klases tiek apdalītas no skolas vadības puses.Labi, ka tur ir labas skolotājas, kas par mazo klašu skolēniem cīnās, lai viņu ikdiena būtu interesanta un patīkama.Bet ir tada sajūta, ka tur ir divas atsevišķas skolas, Mazā Centra vidusskola un Lielā Centra vidusskola.Zinu, ka neesu vienīgais cilvēks, kas tā domā.

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 18:43

niks

Pilnīgi piekrītu qqq. Sākumskolas skolotāju kolektīvs Centra skolā ir ir vienkārši lielisks - Skolotājas ar lielo burtu.Tālāk jau nu ir, tā kā ir - un ir dažādi, tāpat, kā ģimnāzijā. Bet Centra sākumskolai - cepuri nost!

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 19:09

XXX

To: Vecais.
Pašam arī viens komatiņš pazuda. Kurā skolā.......?

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 19:28

Vecais

Internātskolā.;) Bet tur jau tāpat savus bērnus nesūtīsim, tā ka mani bijušie skolotāji mūsu bērnu sekmes neapdraud.
Par Smiltenes skolām piekrītu qqq!

pirms 13 gadiem, 2008.04.10 22:19

GI

Piekrītu,Jaunā,jo ne jau tikai skolotāji vien ir atbildīgi par bērna izglītību, bet arī vecāki. Ja mājās nievājoši tiek runāts par skolu un skolotājiem, tad arī bērnam šī attiesme tāda rodas, ka skola ir kaut kas necils,stulbs un neinteresants. Skolotāji protams ir visādi, bet katrā darbā ir labi darbinieki un ne tik labi. Manuprāt, skolotāji, vienalga no kuras skolas -ir pelnījuši vairāk cieņas no bērniem un arī viņu vecākiem.(es neesmu skolotāja)

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 10:33

vv

Uz skolu bērni iet iegūt zināšanas. Izglītība ir prioritāte valstī.Prieks par tiem vecākiem kas domā par izglītības kvalitāti skolās un iegūtās izglītības konkurētspēju.

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 12:22

Daina

Skolotāji ir tie kas rada priekštatu par skolu.Trīs pakalnu sākumskolā ir problēmas, neēsiet tik augstprātīgi.Vecāki saviem bērniem izvēlas skolu, nevis domes deputāti.Skolā telpas nenosaka izglītības kvalitāti.

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 12:45

zane

Mani bērni arī ir beiguši Trīs pakalnu pamatskolu.
Vislabākās atsauksmes par skolu un skolotājiem !!!

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 13:05

lia

protams piekrītu tam, ka katrā skolā ir skolotāji, kuri nav izvēlējusies savas dzīves aicinājuma profesiju. Arī man ir 3 bērni, kuri mācījās Trīs pakalnu pamatsk., bet vienu biju spiesta no skolas izņemt, jo neiekļavās tik lielā burzmā. Saprotu- skolēnu daudz, skolotājs viens. Tāpēc jau ir labi, ka ir alternatīva, kur bērnam justies drošāk un klases kolektīvs mazāks. Arī skolotājiem ir iespējams skolēnam veltīt lielāku uzmanību, protams, ja to vēlas. Trīs pakalnos jau ir izveidojusies tāda nejauka sistēma- novērtēt bērnu pēc apģērba, pēc vecāku profesijas u.tt.
Es domāju,ka šāds lēmums tikai liks skolotājiem mazliet padomāt, ko uzlabot pašu rīcībā, lai skolēnus piesaistītu, nevis atbaidītu

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 13:37

smilteniete

Cik nepatīkami skatīties uz Smiltenes skolu daudzajām piebūvēm!Tās parāda domes, pilsētas arhitekta un skolu vadību īstermiņa domāšanu.

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 14:12

Arī smilteniete

Jā, jā...Piebūves, kas projektētas skolu vajadzībām, nebūvēsim, bet dzīsim bērnus izbijušā uzņēmuma kantorī, pilsētas rūpniecības rajonā. Tad viss būs ideāli...

pirms 13 gadiem, 2008.04.11 16:18

Pēc kāda principa tad sadalīja. Kur pieejami kritēriji?

pirms 13 gadiem, 2008.04.14 18:09

Beka

Jā!Agrāk ģimnāzija bija prestiža skola,pati ļoti lepojos,ka eju ģimnāzijā!Nekad nebiju domājusi,ka nāksies kādreiz atzīt,ka pat nevēlos ,lai mani bērni tur mācās!

pirms 13 gadiem, 2008.04.16 10:04

V.A.I.

Skolā neko neiemācija ,bet saprotiet kādā kabinetā mani mācija.Absurds uzstādījums izglītības iestādei.

pirms 13 gadiem, 2008.04.16 12:54

Izglītība