Smiltenē profesionālās izglītības skolas uzņems audzēkņus, kā līdz šim 5

Kaut arī Latvijā turpinās profesionālās izglītības iestāžu optimizācija un vairāku skolu statuss vēl nav skaidrs, Smiltenes Profesionālās vidusskolas piedāvātās specialitātes varēs apgūt arī jaunajā mācību gadā un turpmāk.

"Šogad uzņemsim trīs grupas: divas - celtniecības ceļu būves mašīnu mehāniķa specialitātē, vienu - automehāniķa specialitātē," informē izglītības iestādes direktora vietnieks Zigurds Purmalis. Atvērto durvju diena skolā notiks 23. aprīlī pulksten 11.00.

Jaunajā mācību gadā audzēkņus, tāpat kā ierasts, uzņems arī Smiltenes tehnikums. Arī šajā skolā atvērto durvju diena būs 23. aprīlī pulksten 11.00

Remontēs skolas ēkasSmiltenes Profesionālā vidusskola (SPV) jau sākusi gatavoties pirmkursnieku uzņemšanai. Dienesta viesnīcā remontē istabiņas.

2011. gadā savukārt plānota izglītības iestādes ēkas Pils ielā renovācija - siltināšana, fasādes remonts, logu nomaiņa, mācību laboratoriju iekārtu iegāde un citi darbi. SPV paredzēts Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums mācību aprīkojuma modernizācijai un infrastruktūras uzlabošanai. Plānotā summa ir 456 653 lati. Smiltenes tehnikumam paredzēti 761 089 latu.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) speciāliste Ilze Brante informē, ka abas skolas izstrādā vienotu attīstības un investīciju stratēģiju 2010. - 2015. gadam. Tajā piedāvāts uz abu skolu bāzes izveidot Smiltenes profesionālās izglītības kompetenču centru, kurā varēs apgūt skolu piedāvātās līdzšinējās specialitātes. "Pakāpeniski tiks izveidota jauna, moderna izglītības iestāde. Varbūt tas būs kompetenču centrs. Neviena skola netiks iznīcināta," piebilst I. Brante.

Optimizācija satrauca SPV kolektīvu, kas raizējās par sākotnējā attīstības plānā pazudušajām tās programmām. Skolu iecienījuši jaunieši no daudzām Latvijas vietām un mācoties gūst panākumus. SPV topošie automehāniķi, 4. kursa audzēkņi Jānis Strazdiņš un Matīss Palejs pat cīnīsies par uzvaru IZM rīkotā Profesionālās meistarības konkursa "Automehānika 2010" finālā, kas notiks Rīgā 30. aprīlī un 1. maijā.

Godalgas - profesijā un sportāPirmajā atlases kārtā šomēnes sacentās 23 komandas no profesionālajām skolām, kuras māca automehāniķus. J. Strazdiņš un M. Palejs izcīnīja piekto vietu, no uzvarētājiem atpaliekot tikai par trijiem punktiem, un iekļuva finālā. Arodapmācības skolotājs Augusts Būce slavē savus audzēkņus, jo teorijas jautājumi atšķīrās no skolas programmas.

Skolā jau iejutušies pirmkursnieki. "Interesēja ceļu būves mašīnu mehāniķa profesija, un Smiltenē ir vienīgā skola Latvijā, kur to var apgūt," stāsta Rihards Venclovs no Stelpes. Nesen skolas konkursā "Superpuika 2010" Rihards ieguva otro vietu. Uzvarēja Armands Olševskis no pirmā ceļinieku kursa. Trešo vietu dalīja Elvis Kalniņš un Mārtiņš Ivulis.

Savukārt pirmkursnieks Edgars Riekstiņš izcīnīja trešo vietu roku laušanās sacensībās Vidzemes profesionālo skolu čempionātā, startējot svara kategorijā virs 90 kilogramiem. Edgars aizrāvies ar smagatlētiku, bet, mācoties Inešu pamatskolā, trenējās biatlonā.

Sporta skolotājs Mārtiņš Sorokins atzīst, ka uz SPV nāk mācīties daudzi labi sportisti. Arī te viņiem ir iespēja piedalīties sacensībās daudzos sporta veidos.

Komentāri 5

Jete

Lai dzīvo profenīte, vienīgā Latvijā!
Malači, ka nepadevāties, sen būtu iznīcināti!

pirms 11 gadiem, 2010.03.23 09:15

miks

Smiltenieši turaties, jūs esat malači un normāla skola ar normāliem pasniedzējiem un ideālu skolas direktoru. Nepadodieties nekādām provokācijām un nepiekrīties savienošanai ar tehnikumu.

pirms 11 gadiem, 2010.03.24 19:39

Izglītība