Smiltenē: Rezultāts izdevies labāks nekā cerēts (papildināts ar fotogrāfijām) 5

Smiltene nešaubījās, bet uzdrīkstējās, jo ir pirmā mazpilsēta Latvijā, kas par sava budžeta līdzekļiem un ar aizņēmumu Valsts kasē uzcēlusi jaunu bērnudārzu. Atklāšanas svētkos 1. jūnijā to atzinīgi novērtēja smiltenieši, pilsētas viesi un Valsts prezidents Valdis Zatlers.

 

Mazie smiltenieši neslēpa sajūsmu par jaunā bērnudārza plašajām, krāsainajām telpām. Vispirms viņi aplūkoja un apbrīnoja jaunās mācību un atpūtas telpas, nevis rotaļlietas. "Man ļoti patīk. Labāk kā vecajā bērnudārzā, jo te ir jauni skapīši," emociju pārņemts ir sešus gadus vecais Ilvars Joksts. Viņš "Ziemeļlatvijai" apsolīja, ka ik rītu uz bērnudārzu dosies ar prieku.

 

Ilvara tētis Ivars Joksts secina, ka bērnudārzs pilsētā bija sen gaidīts. "Bērnudārza plānojums ir interesants, un celtnieki savu darbu paveikuši labi," par redzēto saka I. Joksts.Viņš cer, ka beidzot bērnudārzā vietas pietiks visiem bērniem. "Mazajiem pīlādzēniem novēlu gūt jaunas zināšanas un lustīgu spēlēšanos," vēl smiltenietis.

 

"Tas ir liels ieguvums bērniem, ģimenēm un pilsētai. Bērnudārzā viss ir pārdomāti. Redzēju skaistas, labiekārtotas un, galvenais, plašas telpas gan bērniem, gan audzinātājām," stāsta smilteniete Maija Lakina.

 

Tāpēc viņa ļoti gaida brīdi, kad rinda būs izstāvēta un uz "Pīlādzīti" varēs doties arī viņas nepilnus divus gadus vecais bērns.

 

"Pīlādzīša" atklāšanas svētkos "Vāverēnu" grupiņas audzinātājai Inesei Kudulei bija liels prieks par paveikto. Tomēr viņai sarunas laikā ar "Ziemeļlatviju" prieks mijās ar skumjām, jo iepriekšējā bērnudārzā - "Vālodzītē" - aizvadīti desmit gadi.

 

"Beidzot esam jaunās mājās," ir gandarīta "Pīlādzīša" vadītāja Santa Rudzīte.Vadītāja atzina, ka rezultāts ir izdevies labāks nekā cerēts.

 

"Lai jaunākie smiltenieši šeit justos mājīgi un droši, pēdējās dienās strādājām līdz pusnaktij. Paldies par darbu vecākiem, kuri palīdzēja pārvest mantas no vecajām telpām," saka audzinātāja.

 

Bērnudārza vadītāja pastāstīja, ka jaunajās un plašajās telpās bērnu dzīves apstākļi ir labāki. Audzinātājas darbā ar bērniem varēs vairāk īstenot radošās idejas.Pavisam bērnudārzā ir 12 grupiņas, kurās zināšanas apgūst aptuveni 260 mazo smilteniešu.

 

Sarunā ar preses pārstāvjiem Valsts prezidents Valdis Zatlers uzsvēra, ka uzdrīkstēšanās ir tā, kas latviešiem visvairāk nepieciešama. "Nedrīkst šaubīties, un jūs redzat rezultātu," norādot uz jauno bērnudārzu, sacīja prezidents un novēlēja jaunās ēkas iemītniekiembūt zinātkāriem, lai, uzsākot pirmklasnieku gaitas, kļūtu par vislielākajiem kāpēcīšiem.

 

Apsveikt smilteniešus bija ieradies arī bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainars Baštiks, satiksmes ministrs Ainārs Šlesers, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, Latvijas Pašvaldību savienības, Valkas rajona padomes un topošā Smiltenes novada pašvaldību vadītāji.

Komentāri 5

zane

Paldies Mežuļa kungam un visiem b.d. būvniekiem! Bērnudārzs tiešām ir racionāli izbūvēts, gaišs, arī masards tik plašs. Jaukas nojumes un spēļu ierīces pagalmā. Bērniem būs jaukas bērnības atmiņas.
Tuvākajos gados esot plānots ieguldīt lielus ES līdzekļus bērnudārzu celtniecībā. Vai tik mēs mazpilsēta, beigās nebūsim zaudētāji, paši maksājot 3 miljonus 26 gadus. tā ir vesela paaudze...

pirms 13 gadiem, 2008.06.02 23:28

mc

nu gan jau ka shamie zin (un apzinaas) ko dara ;)

pirms 13 gadiem, 2008.06.03 10:50

Izglītība