Smiltenē sacenšas interneta mērīšanā

Neierastās sacensībās aizvadītajā nedēļā startēja Smiltenes novada skolu audzēkņi. Piecas komandas Tepera ezera apkārtnē mērīja interneta stiprumu un ātrumu.

Maksimālo punktu skaitu ieguva Smiltenes Centra vidusskolas 9. un 10. klases apvienotā komanda. Otrajā vietā ierindojās Centra vidusskolas 11. klase, trešajā vietā - Smiltenes ģimnāzijas komanda "Urāli". Sacensībās piedalījās arī Variņu un Grundzāles pamatskolas audzēkņi.

Uzvarā izšķirošā nozīme bija radošai pieejai un ātrumam, atzīst dalībnieki. "Bija jāmērī interneta ātrums pārģērbšanās kabīnēs pie ezera, jāapciemo tuvāko māju iedzīvotāji un jādemonstrē mērījuma veikšana, jādejo mobilā interneta dejas un jādzied dziesma. Galvenais, jaunieši pārliecinājās, ka arī ārpus telpām var lietot internetu," stāsta mobilās ekspedīcijas organizatore Simona Kļaviņa.

Uzdevumu veikšanai bija nepieciešams dators un foto kamera, bet interneta modemu mērījuma veikšanai sagādāja organizatori. Trīs rezultatīvākās komandas ieguva iespēju bez maksas vienu mēnesi lietot mobilo internetu.

Izglītība