Smiltenē sarūk interešu pulciņu skaits 5

Smiltenes novada domē izveidota darba grupa ar garu, sarežģītu nosaukumu - Interešu izglītības jautājumu un programmu izvērtēšanas un mērķdotācijas sadales projektu izstrādes komisija.

 

Par komisijas priekšsēdētāju izvēlēta Ilze Vergina, novada domes Kultūras, izglītības un sporta jautājumu komitejas vadītāja; par priekšsēdētājas vietnieku - Tālis Jaunzems, novada domes Izglītības pārvaldes vadītājs. Komisijā strādā arī novada domes deputāti Biruta Sorokina un Guntars Markss, un novada izglītības iestāžu direktoru padomes priekšsēdētāja Velga Mālkalne. Viņa ir arī Smiltenes ģimnāzijas direktore.

 

Komisija izvērtēs bērnu un jauniešu interešu izglītības piedāvājumu saskaņā ar prioritātēm valstī un Smiltenes novadā un nepieciešamo finansējumu katrā mācību iestādē un interešu izglītības centrā atbilstoši iespējām.

 

"Skolēnu interešu izglītību finansē arī no valsts mērķdotācijām, un šis finansējums ir krietni samazinājies. Tāpēc izveidota komisija, kas izskatīs un apstiprinās mērķdotāciju sadalījumu interešu izglītībai," informē I. Vergina.

 

Smiltenes novadā jau sarūk ārpusstundu pulciņu skaits. "Kritērijiem atbilst un komisijā ir apstiprinātas visas iesniegtās interešu izglītības programmas šim mācību gadam. Taču valstī pietrūkst finansējuma.

 

 

Šobrīd tam ir saredzami trīs avoti: valsts mērķdotācijas, pagastu pārvalžu atbalsts un vecāku dalības maksa," saka Smiltenes bērnu un jauniešu interešu izglītības centra direktore Inga Sīmane.

Komentāri 5

zinītis

Smiltenē sarūk interešu pulciņu skaits.

Kuri tad tieši pazūd? Nesakarīgs raksts.

pirms 11 gadiem, 2009.09.13 22:02

mamma

Piekrītu zinitis! Vajadzēja nosaukt - kādi pulciņi paliek, cik jāpiemaksā vecākiem. Paziņot, kuri pulciņi izbeidz savu darbību, kur kas notiek un notiks. Neko jaunu no šī raksta neuzzināju. Skumji.
Informē, bet neko sabiedrībai nepasaka, tātad - dara darīšanas, ķeksīša pēc.
Vai, ne?!

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 09:54

Santa

Tiešām,kam šis raksts?Faktus,konkrētību!

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 09:59

Sandra

Kolektīvu novadā ir skaitliski daudz, tādēļ tie nav nosaukti. Smiltenes BJIIC drektore Inga Sīmane informē, ka smiltenieši informāciju var uzzināt pilsētas skolās, kultūras un sporta centrā un BJIIC, kur izliktas afišas ar informāciju par interešu izglītības kolektīviem. Pagastos vecāki un skolēni šo informāciju var uzzināt skolās.

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 12:00

elga

Santa,zinitis ja Jums intresetu Jus tiesam to visu varat uzzinat skola,jo skola ,kur macas mani berni informacijas ir vairak ka vajag.

pirms 11 gadiem, 2009.09.14 12:22

Izglītība