Smiltenē skolēni grāmatas pret datoru nemainītu

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskolas 58 skolēni piedalījās lasīšanas veicināšanas programmā "Bērnu žūrija 2008". Viņi aizrautīgi lasījuši un vērtējuši dažādas grāmatas. Tagad, kad projekts ir beidzies, bērni turpina lasīt savu iemīļoto literatūru.

 

Skolēni ne tikai lasīja piedāvātās grāmatas, bet arī 5. - 6. klašu grupā ar tām iepazīstināja klases biedrus lasīšanas semināros. Sākumskolas bērni zīmēja fragmentus no izlasītajiem daiļdarbiem. "Grāmatas es lasu ļoti bieži. Visu laiku man ir kāda lasāmviela. Arī mani draugi lasa, jo grāmatās var smelties visādas gudrības. Arī tad, kad izaugšu liels, turpināšu lasīt," aizrautīgi stāsta "Bērnu žūrijas" grāmatu eksperts desmit gadus vecais Kristaps Treisners.

 

Piedaloties Bērnu žūrijā vairākus gadus pēc kārtas, skolas kolektīvs ir gandarīts par iespēju saņemt jaunas un kvalitatīvas grāmatas no Valsts Kultūrkapitāla fonda.

 

 

"Ceram, ka arī 2009. gadā bērniem būs iespēja iesaistīties šajā projektā. Šīs programmas ietvaros skolēni var piedalīties lasīšanas svētkos, savukārt bibliotekāriem ir iespēja saņemt kvalitatīvu informāciju par jaunāko bērnu literatūru no Bērnu literatūras centra atsaucīgajiem darbiniekiem," stāsta latviešu valodas skolotāja Sarmīte Rīdere.

 

 

K. Treisners kopā ar saviem skolas biedriem, bibliotekāri Ligitu Blīgznu un direktori Inesei Raiskumu "Bērnu žūrijas" noslēguma pasākumā skolas lasītavā dalījās pieredzē, vērtējot grāmatas, stāstot par interesantākajiem notikumiem lasītajos darbos. Dalībnieki saņēma nozīmīti vai atstarotāju ar Bērnu žūrijas simboliku un sertifikātu "Bērnu žūrijas grāmatu eksperts".

 

Daudziem no jaunajiem ekspertiem interese par grāmatām radusies bērnībā. "Par grāmatām sāku interesēties sen. Lasot es kļūstu gudrāks un latviešu valodā man labākas atzīmes. Mājās ir daudz grāmatu, bet izmantoju iespēju paņemt no skolas bibliotēkas. Te arī ir pietiekoša izvēle," apgalvo 4.a klases skolnieks Mairis Paeglis.

 

 

Grāmatu ekspertu vērtējumā šogad 1. - 2. klašu grupā 1. vietā grāmata "Bišu brīnišķīgais bērnudārzs", 2. "Pasaka par Tebras bebru", 3. "Brīnumakmens". 3. - 4. klašu grupā 1. "Rīgas peles Ēdolē", 2. "Vaukšķis", 3. "Zili zaļie cilvēciņi, kavalieris, sautēti kāposti un viens citplanētietis". 5. - 6. klašu grupā 1. "Burtiņu zupa" un "Avenes", 2. "Pasakas pa telefonu", 3. "Marselēns Kaijū".

 

Fotoreportāžu skatīt šeit!

 

Izglītība