Smiltenē skolēni izzina plašās debesis

Trijās vecuma grupās Smiltenes Centra vidusskolas skolēni ieklausījās vācieša Tomasa Krīgera teiktajā par astronomiju, kas ir viņa aizraušanās jau 15 gadus. Lekciju par astronomiju pavisam drīz varēs dzirdēt ikviens smiltenietis un pilsētas viesis.

 

Šis gads visā pasaulē ir astronomijas gads, tāpēc daudzviet tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai rosinātu interesi par Visumu. Viens no tādiem notika Smiltenes Centra vidusskolā. Jaunāko klašu skolēni ar izbrīnu jaunumos klausījās visu lekciju.

 

 

"Mazos jau stāstītais pārsteidza. Viņiem tas viss bija kā brīnums," saka skolotāja Līga Krūmiņa-Krīgere. Gan jaunāko, gan vecāko klašu skolēni uzdevuši jautājumus lekcijas vadītājam. "Divus gadus studēju astronomiju, bet tagad tas ir mans hobijs. Man patīk uzzināt arvien jaunu par planētām un zvaigznēm. Lekciju garums bija ierobežots, tāpēc dalījos pieredzē un savās zināšanās par galaktikām un zvaigznēm," stāsta vācietis.

 

Fizikas skolotāja Ilma Reimane dzirdēto lekcijā vērtē atzinīgi. "Fizikā mums ir tikai dažas astronomijas tēmas. Arī pērn skolā bija līdzīga lekcija, bet tad skolēni nebija ieinteresēti uzdot jautājumus. Šogad bija citādāk. Tas mani iepriecina," atklāj skolotāja.

 

T. Krīgera lekciju par astronomiju ikvienam būs iespēja apmeklēt 18. februārī pulksten 18.00 Smiltenes pilsētas bibliotēkā.

 

Izglītība