Smiltenē spriedīs, kā jaunajos novados izdzīvot izglītībai 6

Pirmdien, 13. jūlijā, Smiltenē ar bijušā Valkas rajona skolu direktoriem un Smiltenes, Valkas un Strenču novadu domju priekšsēdētājiem tiksies Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārais sekretārs Rolands Broks un citi ministrijas speciālisti.

 

Vizītes mērķis ir sarunā ar jaunajām novadu pašvaldībām spriest par izglītības iestāžu tīkla optimālu attīstību.

 

Smiltenes novada domes izglītības pārvaldes vadītājs Tālis Jaunzems informē, ka tiks apspriesti trīs galvenie jautājumi: kā izdzīvot izglītībai, ņemot vērā ierobežoto finansējumu; komentēts modelis "nauda seko skolēnam" un tā ieviešana praksē un izglītības iestāžu optimizācija.

 

Smiltenes novada dome jau ir izveidojusi un apstiprinājusi novada pašvaldības struktūru. Tajā iekļauta arī izglītības pārvalde, kuru vada bijušais Cēsu rajona padomes Izglītības pārvaldes priekšnieks T. Jaunzems.

 

Smiltenes novada domes izglītības pārvaldē paredzēta štata vieta vēl vienam speciālistam.

Komentāri 6

BB

Vai domē atklāti konkursi vairs netiek rīkoti? Kur palika solījumi, ka pārvaldes vadītājam jābūt no novada, kas labi pārzin esošo situāciju? Izskatās, ka šajā pārmaiņu laikā lomu spēlē tikai pazīšanās ar domes vadību.
Lūgums redakcijai arī uzrakstīt rakstu par iemesliem un kārtību, kādā amatā tika iecelts izpilddirektors Lapiņš. Un ko pašlaik dara U. Rudzītis?

pirms 12 gadiem, 2009.07.11 08:49

?

Pilnīgi piekrītu iepriekšējam komentāram, domāju, ka domē valda pazīšanās princips tā teikt "draugu būšana".
Kas tur notiek?

pirms 12 gadiem, 2009.07.12 19:08

Nu,ja

Apstiprinās priekšvēlēšanu sauklis - Kā var nesolīt, bet dzīvē rīkojas pavisam citādi. Skumji.

pirms 12 gadiem, 2009.07.12 19:45

Zaiga

Tiešām tikai un vienīgi pazīšanās, radu būšana, šādu saukli jaunajai Smiltenes novada domei.

pirms 12 gadiem, 2009.07.13 15:15

Smiltenes novada dome komunicē tikai ar vienu žurnālisti tāpēc pieņemat informāciju kāda tā ir un citu negaidat.

pirms 12 gadiem, 2009.07.13 15:18

Sandra Pētersone

Tā kā Smiltenē par domes darbu "Ziemeļlatvijā" rakstu es, tad saprotu, ka pēdējais komentārs ir domāts man. Tāpēc paskaidroju, ka ne pašvaldībai, ne kādai citai iestādei, organizācijai, vai personai nav un nedrīkst būt ietekmes uz žurnālista un arī uz maniem rakstiem.
Žurnālists var precizēt skaitļus, faktus un uzklausīt intervējamā viedokli, kas tiek atspoguļots publikācijā ar norādi, kas ko teicis, taču raksta idejiskā virzība ir tikai žurnālista ziņā.
Ja kāds saskata Smiltenē notikušas nebūšanas, ko avīze viņaprāt nav aprakstījusi, tad var par to informēt redakciju. Neviena tēma, ja tai ir pamats , nav noraidīta, un nekas no sabiedrības netiek slēpts.
Turklāt par jaunajām novada domes amatpersonām jau bija iecerēta publikācija kontekstā ar novadu pārvaldniekiem, par kuriem lems novada domes sēdē 20. jūlijā.

pirms 12 gadiem, 2009.07.14 14:30

Izglītība