Smiltenē uzņem ārvalstu viesus

Smiltenes Trīs pakalnu pamatskola šogad iesaistījās Comenius projektā „Varavīksnes pasaule". Tajā piedalās skolēni un pedagogi. Viņiem ir tas gods pirmajiem uzņemt sadarbības valstu pārstāvjus no piecām valstīm, kuri Latvijā viesojas pirmo reizi.

 

Smiltenieši Bulgārijas, Polijas, Holandes, Portugāles un Turcijas pārstāvjiem prezentēja ne vien savu skolu, pilsētu, bet arī valsti. Projekta dalībnieki vēroja Trīs pakalnu pamatskolas mācību stundu procesu, ieradās uz pieņemšanu pie Smiltenes mēra, apmeklēja dažādus kultūras pasākumus un sprieda par tālākiem "Varavīksnes pasaules" mērķiem.

 

"Ieguvēji esam visi. Bērniem, gatavojot darbus, kas saistīti ar varavīksnes zaļo krāsu, ir veidojusies piederības sajūta un patriotisms. Pats būtiskākais - projektā iesaistās visi skolas skolēni un pedagogi," teic projekta koordinatore Inga Jurciņa.

 

Skolas direktore Inese Raiskuma stāsta, ka, ja nebūtu ciemiņu un svētku, dzīve būtu vienmuļa. "Ieguvums ir domu apmaiņa, dalīšanās ar savu pieredzi un vienkārši pašiem sarosīties. Kad cilvēki uzņem ciemiņus, viņi vienmēr uzpoš māju, izdara daudzas lietas vēl labāk," domā I. Raiskuma. Viņa pastāstīja, ka arī smilteniešu delegācija dosies vizītē uz projektā iesaistītajām valstīm.

 

Fotoreportāžu skatīt šeit!

 

Izglītība