Smiltenes bērnudārza “Pīlādzītis” audzēkņu vecāki panāk saviem bērniem labvēlīgu lēmumu. 14

Šīs nedēļas sākumā Smiltenes pilsētas jaunā bērnudārza "Pīlādzītis" mazāko audzēkņu vecāki bija pamatīgi sašutuši. Vairākas mammas un tēti pat devās noskaidrot situāciju uz pilsētas domi, meklēja palīdzību "Ziemeļlatvijā" un gribēja izsaukt TV raidījuma "Bez Tabu" žurnālistus.

 

Pirmdien bērnudārza sapulcē daudzi vecāki uzzināja, ka viņu bērni apmeklēs nodarbības nevis šogad uzceltajā, modernajā bērnudārza ēkā, bet līdz pat skolas sākumam mācīsies agrākās pirmsskolas izglītības iestādes "Vālodzīte" koka ēkā Mētras ielā. Tur saglabātas telpas divām grupiņām, jo bērnudārzā pieteikts vairāk bērnu, nekā iespējams uzņemt.

 

"Emocijas bija drausmīgas. Viss vakars un visa nakts sabojāta. Sanāk, ka Mētras ielā būs pabērni," sašutuši otrdien "Ziemeļlatvijai" teica smiltenieši Sanita un Andris Alkšņi. Viņu dēls mācīsies jaunajā bērnudārza ēkā, bet meitiņu nāktos vest uz Mētras ielu.

 

"Labi, uz vienu gadu vēl varētu būt, taču ne uz visiem sešiem gadiem. Runājām ar bērnudārza vadītāju, kāpēc tā, bet viņai nebija atbildes," saka vecāki.

 

Smiltenes pilsētas domes Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja Valda Cirīte "Ziemeļlatvijai" atzīst, ka komitejas deputāti par šādu lēmumu nebija informēti. "Zinājām tikai to, ka ir bērni, kuri paliek Mētras ielā, taču uz cik ilgu laiku un kuri, - nē. Acīmredzot tas bija bērnudārza vadītājas lēmums," saka V. Cirīte.

 

Pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" vadītāja Santa Rudzīte to nenoliedz, apliecinot, ka tiešām pieņēmusi šādu lēmumu.Kad otrdien "Ziemeļlatvija" kopā ar vairākiem vecākiem ieradās Smiltenes bērnudārzā uz tikšanos ar S. Rudzīti, uzzinājām, ka lēmumā "ir nedaudz izmaiņas". Mētras ielā būs divas grupiņas divus un trīs gadus un trīs un četrus gadus veciem bērniem, un pēc viena mācību gada viņus pārcels uz jauno bērnudārzu Rīgas ielā.

 

Taču atkarībā no pašu mazāko grupu piepildījuma daļa līdzīga vecuma bērnu jau tagad mācīsies jaunajā bērnudārzā.

 

"Šodien (1.jūlijā - redakcijas piezīme) aizgāju uz domi, un tagad varu publiski paziņot: ir Eiropas finansējums 283 000 eiro jeb 200 tūkstoši latu apmērā, lai renovētu koka māju Mētras ielā. Kamēr man tas pašvaldībā netika pateikts un apsolīts konkrēti, biju piesardzīga," vecākiem un "Ziemeļlatvijai" teica S. Rudzīte.

 

"Ja tikai viens gads, tad jau var paciesties," domā smiltenietis Intars Petrovs, kura divus gadus vecais dēls arī iekļauts Mētras ielas bērnudārznieku sarakstā. Līdzīgi domā citi sapulcē klātesošie vecāki.

 

Tomēr pēc tikšanās ar bērnudārza vadītāju viņi pieļāva, ka rakstīs iesniegumu pilsētas domei un lūgs rakstisku apstiprinājumu tam, ka pēc gada viņu bērnus pārcels uz jauno bērnudārza ēku Rīgas ielā.

 

Pārcelšanu sola arī Smiltenes pilsētas domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis. "Bērni vienu gadu mācīsies Mētras ielā un tad pāries uz jaunajām telpām, kur mācīsies līdz pat skolai," saka pašvaldības vadītājs.

 

Bērnudārza ēku Mētras ielā, kura ir pašvaldības īpašums, plānots pamatīgi rekonstruēt, tai skaitā siltināt, nomainīt logus un jumtu, sakārtot telpas un ārpusi. Šim nolūkam pilsētas dome izmantos minētos 283 tūkstošus eiro, kas ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansējums pirmsskolas izglītības iestāžu renovācijai.

 

"Solīts, ka šo naudu laidīs apgrozībā rudenī. Tad arī iesniegsim pieteikumu un rīkosim konkursu, lai izraudzītos darbu veicēju. Ēku Mētras ielā ir iespējams sakārtot tā, lai paši mazākie bērni tur vienu gadu var normāli mācīties," saka A. Mežulis.

 

Viņš skaidro, ka būvdarbi mācību procesu netraucēs, jo, piemēram, logus var mainīt brīvdienās.Šobrīd apzināts, ka bērnudārzā "Pīlādzītis" jaunajā mācību gadā varētu mācīties aptuveni 280 bērni. Tur ir vieta 12 grupiņām.

 

Jaunajā ēkā nodarbības apmeklēs arī pavisam mazie, pusotru gadu vecie mazuļi. Perspektīvā jaunais bērnudārzs plānots ar 320 vietām. "Nākotnē būs iespējams uzcelt korpusu ar vietu četrām grupiņām," informē Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis.

Komentāri 14

reāliste

Solījumiem uzticēties gan būtu naivi. Domāju termiņu ziņā. Tur būs droši vien lielas laika nobīdes. Jo , kā redzam, nevar punktuāli paļauties uz to, ka savstarpēji saistīti posmi, laikā visu var paveikt. Tā, ka vecākiem droši vien jābūt būs gataviem uz ne vienu vien sarūgtinājumu vēl.
Kaut gan pats dramatiskākais Mētras koka māju puveklis laikam jau ir to grupiņu sanitārais mezgls. (Pārējam nav ne vainas, siltums bija pietiekošs arī ziemā)(Kosmētisko remontu gan prasītos, lai to nospiedoši netīri brūno krāsu bērniem nebūtu jāskatās. Telpas tā jau patumšas) Godīgi sakot, nav tālu līdz nelabumam, uz to paskatoties. Brīnos, kā bērni tādā cietumtipa kamerā (mazgātuvē), ir varējuši bez nelabuma zobus iztīrīt. No trīs krāniem darbojās tikai divi uz vairāk kā 20 bērniem. Ja to uzpucē un sataisa, tad jauki.

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 14:12

Inta

Nu nevajag jau tā ironizēt! Lai nu vēl katram no tiem bļāvējiem mājās būtu tādi apstākļi kādi dārziņā. Nu protams, ka patīkamāk būtu jaunajā Rīgas ielas dārziņā,taču ja man nav citas izvēles, kur bērnu likt kamēr esmu darbā, tad esmu priecīga arī par šādu alternatīvu,nevis stāvu rindā līdz skolas vecumam.Tātad visiem vecākiem tā nav prioritāte,izrādās, ka viņi var bez dārziņa arī iztikt.Nu apsveicu tos,kas savu panāca,nav jau slikti.

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 15:28

prieks, ka vecāki panāvca ka vinju berni tiks mācīties arī jaunajajā 'Pīlādzīti..

pirms 12 gadiem, 2008.07.02 19:34

xxx

Tikkai ja jau jāiet tādā stagnātlaika bērnudārzā,kur nekas nav mainījies kopš pati gāju bērnudārzā,tad arī samaksu jau nu nevajadzētu prasīt tādupašu,kā tiem kuri iet normālā bērnudārzā!!!

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 08:41

mamma

Priecājos, ka kaut kas vismaz ir beidzot ieklausījies vecākos, tikai diemžēl kā parasti viss notiek tikai tad,kad saprot, ka ar steigā pieņemtu lēmumu tomēr būs vairāk klapatu kā ieguvumu, un vēl -kāpēc ja dome tagad tik ļoti ieklausās vecākos, neviens domes pārstāvis nebija vecāku sapulcē 1dien???Ja jau domei ir gala vārds šajos procesos un notikumos, tad vajag arī cienīt vecāku un b/d vadītājas laiku un pašiem atnākt un skaidrot lēmumus, ko pieņēmuši...tas tā, ideja turpmākam darbam, lai nav šāds naids vecākos pret b/d vadību jāveicina, jo esam maza pilsēta un visiem būs tomēr jāsadzīvo;)

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 13:19

arī mamma

pateicoties Smiltenes domei un personīgi A.Mežuļa k-gam, arī Ziemeļlatvijas pārstāvei, tik ātri izdevās atrisināt šo vadītājas (nekorekti) vienpersoniski pieņemto lēmumu dažus bērnus ielikt Mētras ielā līdz skolas laikam.
Rudzītei, ieteiktu, pirms pieņemt nepārdomātus lēmumus, aprunāties ar visām iesaistītām pusēm.

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 13:33

skolotāja

Piekrītu Intai, ne visiem tiem kliedzējiem pašiem mājās ir tādi apstākļi, kā koka ēkā. Līdz šim tās bija"Vālodzītes" labākās telpas.Pēkšņi viss ir tik pretīgs!Protams remontiņš ir nepieciešams!Ļoti skumji, mīļie vecāki,ka noteicošā ir brūnā grīdas krāsa vai vecā izlietne, nevis iegūtās zināšanas. Šajā pašā nonicinātajā ēkā līdz šim ir sagatavoti skolai brīnišķīgi un zinātkāri bērni.Tātad, kas tad ir noteicošais- stilīga izlietne vai iegūtās zināšanas un prasmes! Un kam nepatīk, lai atver privāto bērnudārzu, kur vienam bērnam vieta izmaksās ap 300 latiem!

pirms 12 gadiem, 2008.07.03 23:36

skolotāja

Jums ir visas iespējas nākt palīgā un sakārtot, palīdzēt veikt kosmētisko remontiņ Mētras ielā esošo koka māju,palīdzēt izkrāsot tīkamākās krāsās, lai nebūtu jābļaustās. Ja esat ieinteresēti vest bērnus uz skaistām telpām, Jūlijā visi laipni gaidīti palīgā.

pirms 12 gadiem, 2008.07.04 08:36

Bomzis

Rakstā Dome mazlietiņ neprecīzi izsakās t.i. ERAF 3.2.4.3. aktivitātes "Pimskolas izglītības iestāžu infrastruktūras attīstība nacionālas un reģionālas nozīmes centros" ir paredzēta reģionālā kvota Vidzemei LVL 2 720 943,00; bet plānošanas reģiona ietvaros šī nauda kolēģiāli pie apaļā galda sadalīta. Tā saucamā džentelminiskā vienošanās. Un šī vienošanās paredz ka Smiltenei pienākas 281300 EUR, protams ja tikai atbalstīs projektu. Nu nezinu vai renovāciju pabeigs vispār līdz nākošā gada sākumam un vai domei ir renovācijas projekts ēkai jau apstiprināts. Par termiņiem runājot jūlija beigās vai augusta sākumā vēstnesī publicēs MK noteikumus, divas nedēļas sūta uzaicinājumu, 60darba dienas ir iesniegšana plus trīs mēneši vērtēšana, līgums un pašvaldības iepirkums būvdarbiem. Saskaitiet un padomājiet?

pirms 12 gadiem, 2008.07.04 15:01

es tak

mans deelinjš ir viens no tiem kas tika uznjemts mētras ielā-vai tad nav vienalga jaunajā vai vecajā ja to rekonstruēs,ka tik bērns ir ticis...tās protams manas domas!

pirms 12 gadiem, 2008.07.07 22:44

Cita mamma

Arī mans bērns šogad apmeklēs Smiltenes dārziņu, tāpēc arī biju spulcē.Pēc sapulces,atvainojiet mīļie vecāki,biju šokā par tādu pieaugušo cilvēku uzvedību - absolūts balagāns.Man bija neērti to audzinātāju un vadītājas priekšā. Es neesmu pret to, ka šo lietu vajadzēja apspriest, bet ne jau tā,ka citi vecāki kas vēlējās vēl ko noskaidrot,tas nebija izdarāms,jo šie "it kā aizskartie" vecāki nespēja ieklausīties citu viedokļos,jo tik ļoti bija pārņemti ar savām ambīcijām.Iedomājos, ka ar šādu vecāku bērniem manējam būs kopā jāiet dārziņā,pārņem lielas pārdomas!Dārziņa personālām novēlu-turaties!

pirms 12 gadiem, 2008.07.09 15:19

Es vispar uzskatu,ka Smiltene ir mezonigs bardaks saistiba ar bernudarziem. Man piedzima puisitis un ka tikam ara no Slinicas nokartojam visas "papiru" lietas un tai skaita ari pieregistrejam mazo rinda uz bernudarzu. Ziema vel bija 64 rinda, bet nu veljoprojam gaidam rindas pienaksanu. Bernudarza esot bijis paredzets uznemt 300 bernus, bet nez ka tad notikasi atlase? Jo mans puika, kurs nu ju ir 2 gadini jauns, sez ar mammu majas. Gala rezultata ta rinda ir pilnigakas blenas! Nez ka tad notiek si atlase? Mans delins dzimis augusta, bet tiek vel jaunaks puika, kurs dzimis oktobri... Tas taka ir nenormali negodigi mana uztvere. Man ir jazaude darbs, jo bernudarza vadibai vajag pa blatam citus iespraukt pa vidu. Murgs!

pirms 11 gadiem, 2009.09.15 11:19

Izglītība