Smiltenes bērnudārza “Pīlādzītis” svin jubileju

Labu veselību, kārtīgus bērnus, veiksmi, daudz buču - to visu bērni vēlēja savam bērnudārzam "Pīlādzītis". 1. jūnijā Smiltenes pirmskolas izglītības iestāde svinēja savu otro dzimšanas dienu.

Lietainais laiks izjauca ieceri mazajām "Pīlādzīša" meitenēm, ar vainadziņiem galvā un puķu pušķiem rokās, un brašajiem puisēniem pulcēties pie bērnudārza estrādes. Taču laika apstākļi nemazināja svētku sajūtu. Svinības norisinājās zālē, kur tās vidū no austiem paklājiņiem bija izveidots saules raksts. "Pīlādzīša" svētkos notika rakstaino paklājiņu iesvētīšanas rituāls.

 

Katram bērnam savs paklājiņšNesen katrs pirmskolas izglītības iestādes audzēknis saņēma praktisku paklājiņu, ko darināja Turnas audējas. Ideja par paklājiņiem radās metodiķei Rasmai Petrovai un audzinātājai Ingunai Slapjumai.

 

 "Pirms kāda laika dāvanā saņēmu austu paklājiņu. Biju pārsteigta, ka mazbērniem tas tik ļoti iepatikās. Vairs nevajadzēja krēslu kur sēdēt, jo tā vietā tika izmantots deķītis. Sapratu, cik tam ir praktiska un kultūrvēsturiska nozīmē. Kāpēc gan, lai katram pīlādzēnam tāds nebūtu?" teic R. Petrova.

 

"Pīlādzīša" audzinātājas un bērnu vecāki sarūpēja krāsainas lupatiņas, kas vēlāk Turnas čaklo audēju rokās pārtapa par paklājiņiem. To sievietes darināja pretim neko neprasot. Paklājiņi bērnudārza pasākumos kalpos kā sēdvietas.

"Tā ir bagātība, ko šodien redzam saulītes rakstā. Te ieausta mīlestība, nesavtība, čaklums un harmonija, kas mums ļoti, ļoti vajadzīgi, jo "Pīlādzītim" tikai divi gadiņi," svētkos teic bērnudārza vadītāja Santa Rudzīte.

 

Ciemiņiem prieka asarasKas gan būtu svētki bez ciemiņiem. "Pīlādzīti" divu gadu jubilejā apciemoja audējas no Ērģemes pagasta Turnas. Nevienai vien viešņai acīs saskrēja asaras, redzot mazos, dzīvespriecīgos pīlādzēnus. Viņa ar sajūsmu atbildēja uz viešņu uzdoto jautājumu par tepiķīšu lietderīgumu. "Tie ir jauki!" sauca bērni. "Sākumā domājām, ka būs vieglāk. Kad sākām aust, apjautām, cik paklājiņu skaits ir liels. Taču, ja iesākām, darbs jāpabeidz. Paldies, ka jūs novērtējat mūsu darbu," saka audējas.

 

Sveic jubilārusViņas Smiltenes bērnudārza audzēkņiem novēl augt lieliem un stipriem. "Esam no laukiem atvedušas pīlādzi, kam ir trīs zari. Lielais simbolizē gudrību, nākamais mīļumu un trešais esat jūs, bērni," saka viesi. Savukārt "Pīlādzīša" vadība katrai grupiņai uzdāvināja izglītojošu spēli un rotaļlietu.

"Te ir ļoti mīļi. Būs žēl aiziet prom no bērnudārza uz skolu. Tāpēc bērnudārzam vajag vēl vairāk gudru bērnu," saka ežuku grupiņas (vecākās grupiņas - red.) audzēkņi Ance, Rēzija, Annija, Dāvis, Kārlis un Matīss.

Izglītība