Smiltenes bērnudārzam "Pīlādzītis" durvis aizslēgs jaunnedēļ 1

Smiltenes bērnudārza "Pīlādzītis" personāls brīdinās visu bērnu vecākus, ka ārdurvis no pulksten 9.00 līdz 16.00 būs slēgtas

13. decembra "Ziemeļlatvijā" Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādes "Pīlādzītis" vadība solīja, ka zvans blakus centrālajām durvīm sāks darboties pēc svētkiem, kad pa dienu iestādes ārdurvis būs slēgts. "Ziemeļlatvija" veica pārbaudi, vai solītais izdarīts.

 

Jau rakstījām, ka pirms svētkiem "Ziemeļlatvija" saņēma kādas māmiņas vēstuli, kurā bija pausts satraukums par bērnu drošību jaunajā bērnudārzā Smiltenē. Sieviete apgalvoja, ka tajā brīvi varot iekļūt jebkurš.

 

Jau otro nedēļu pēc garajām brīvdienām ik rītu daudzi vecāki ved savas atvases uz "Pīlādzīti", kur bērni pavada lielāko daļu dienas. Devāmies pārbaudīt, vai drošības problēmai rasts risinājums.

 

Pusdienlaiks. Stāvlaukumā pie "Pīlādzīša" galvenās ieejas blakus dažām citām automašīnām apstājas tumšs "BMW", bērnudārza durvīm tuvojas svešs cilvēks. Šajā gadījumā "Ziemeļlatvijas" darbiniece Sanita Ābele. Izrādījās, ka nebija nepieciešams spiest zvana pogu un gaidīt, kad durvis atslēgs, jo tās jau bija vaļā.

 

 

Zinot, ka šī nav vienīgā ieeja jaunceltnē, viņa devās uz citas ieejas pusi. Pagaidām apkārt neviena nav. Atverot durvis, no kurām atskatoties paveras skats uz mikrorajonu, persona dodas iekšā. Mazliet pastaigājot, viņa redzējusi telpu ar daudziem maziem galdiem un krēsliņiem. Uz vienām durvīm bijis rakstīts - Taurenīšu grupiņa.

 

 

"Jutos netraucēti, neviens mani pat neievēroja. Tālumā dzirdēju balsis," saka S. Ābele. Pametot teritoriju, sievietei uzmanību nepievērsa arī bērnudārza saimnieks, kurš atradās turpat netālu. Notikumi risinājās līdzīgi arī nākamajā dienā, kad "Ziemeļlatvija" pārbaudi atkārtoja. Šoreiz teritorijā uzturoties nedaudz ilgāk. Tad tur bija manāmi vēl citi cilvēki.

 

"Pīlādzīša" metodiķe Rasma Petrova un vadītājas vietniece Guna Lejiņa stāsta, ka viss nemaz neesot tik vienkārši. 15. janvārī bērnudārzā notika pedagoģiskās padomes sēde, kurā vadītāja atkārtoti pārrunājusi šos jautājumus ar pedagogiem. "Tā vienkārši nevaram aizslēgt durvis, nebrīdinot visus vecākus. Sēdē izanalizējām, kā to visu efektīvāk izdarīt. Visiem darbiniekiem nemaz nav ārdurvju atslēgu," saka darbinieces.

 

G. Lejiņa stāsta, ka visiem vecākiem tiks nodots paziņojums, kurā teikts, ka no 20. janvāra ik dienu no pulksten 9.00 līdz 16.00 visas ārdurvis būs aizslēgtas. Tajā laikā iekļūt "Pīlādzītī" varēs vienīgi pa centrālo ieeju. Pie tās jau tagad atrodas zvana poga. Piezvanot, vecākiem pretī iznāks kāds no personāla. "Pa citām durvīm bērnudārzā varēs iekļūt tikai pārējā laikā. Pavisam ir trīs ieejas. Šāds risinājums, rūpējoties par drošību, būs līdz brīdim, kad tiks veikti uzlabojumi," norāda vadītājas vietniece.

 

"Pirms Ziemassvētkiem grupiņā bija vecāku sapulce, kurā vadītāja solīja, ka pēc svētkiem durvis būšot aizslēgtas. Bet tā vēl nav. Cerams, ka tas tiks izdarīts, jo citādi nevar justies droši," saka Santa Grišjāne, kurai bērns mācās Rūķīšu grupiņā.

 

Arī Jānis Pulčs, kura atvase uzturas "Pīlādzītī", ir nobažījies. "Pēc tā Gulbenes gadījuma ir tā, kā ir. Kādai drošības sistēmai jābūt, jo apdraudēts ir ikviens. Protams, audzinātājām es uzticos, jo viņas darbu veic labi. Tomēr drošība ir vissvarīgākā," uzskata vīrietis.

Komentāri 1

:)

Droshiiba ir svariiga, bet tad, kad durvis nosleegtas, vajag patreneeties, kaa riikoties ugunsdzeesiibas trauksmes gadiijumaa- vai visi darbinieki zinaas, kuraa virzienaa jaadodas un jaaved beerni, kur atsleegas staav, lai taas durvis laiciigi var dabuut valjaa!

pirms 12 gadiem, 2009.01.18 22:24

Izglītība