Smiltenes Centra vidusskola būs pilnībā pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem

Smiltenes Centra vidusskola īsteno iespaidīgu projektu infrastruktūras uzlabošanā izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem. Šī skola būs vienīgā vispārējās izglītības iestāde bijušā Valkas rajona robežās, kura būs pilnībā pielāgota cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Ideju par to, ka Smiltenes Centra vidusskolā varētu mācīties visi, arī bērni ar funkcionāliem traucējumiem, direktore Ilze Vergina loloja jau sen. "Nenoliedzami, Latvijā šī problēma atstāta malā, it kā mūsu vidū nebūtu cilvēku, kuriem ir grūti pārvietoties.

 

 

Tā kā mūsu skola atrodas pilsētas centrā, ir jādod iespēja mācīties visiem. Laba sadarbība izveidojās ar Invalīdu un viņu draugu apvienību "APEIRONS". Uzrakstījām projektu "Smiltenes Centra vidusskolas infrastruktūras uzlabošana izglītojamiem ar funkcionāliem traucējumiem"," stāsta I. Vergina.

 

Būs pilnībā pieejamaDarbi sākās jau augustā, un tos veic firma no Valmieras. Projekta pamatmērķis ir - cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem iekļūt skolā, brīvi pārvietoties pa to no pirmā uz otro stāvu un bez grūtībām tikt visos kabinetos un labierīcību telpās.

 

Patlaban skolā ir izbūvēts lifts un atvestas visas nepieciešamās konstrukcijas. Blakus jaunajam korpusam tiek būvēta ēdināšanas daļa. To skolā visi sen gaidīja.

 

 

"Ēdnīca ir lielākais izbūvējamais objekts šajā projektā. Nodošanas datumu vēl nemāku teikt. Darbi rit raiti, un ar kvalitāti esam ļoti apmierināti," saka I. Vergina. Tagadējie Centra vidusskolas skolēni projektu uzskata par veiksmīgu un ar nepacietību gaida tā gala rezultātu.

 

SCV domā par visiem"Domāju, ka tas ir pozitīvi tādā ziņā, ka tagad visiem būs iespējams mācīties mūsu skolā. Un tas ir labi, ka Smiltenes Centra vidusskola domā par visiem. Kaut gan būvdarbi mazliet traucē, bet gala rezultāta dēļ jau var paciesties. Ar nepacietību gaidu jauno ēdnīcu, jo skolai jau sen bija nepieciešama," saka skolniece Elīna Kalniņa.

Izglītība