Smiltenes Centra vidusskolā stundas atkal sāksies pa vecam; paēst būs ērtāk 4

Smiltenes Centra vidusskolas vadība atradusi risinājumu, kā samazināt garās rindas uz jauno skolas ēdnīcu. Līdz ar to nākamajā nedēļā mācību stundas Centra vidusskolā atkal sāksies, kā bija ierasts iepriekšējos gados - pulksten 8.00, nevis 8.50, kā septembra sākumā.

Izņēmums būs pirmdienas, kad pirmā ir audzināšanas stunda, un trešdienas, kad no rīta skolā notiks kora mēģinājums.

Pielāgojas ēdnīcas rindaiTaču jaunais mācību gads Centra vidusskolā sākās ar skolēnu vecākiem pēkšņu jaunumu, - uz pirmo stundu zvans aicināja pulksten 8.50, bet no pulksten 8 sākās individuālās konsultācijas. Šīs pārmaiņas izraisīja diskusijas interneta portāla www.ziemellatvija.lv forumā , jo tās varot sagādāt neērtības laukos dzīvojošām ģimenēm.

Taču skolvadība jau pati ir nolēmusi atgriezties pie vecās kārtības. "Skatījāmies, kā optimāli saskaņot mācību stundas ar skolas ēdnīcas darba laiku," sākotnējās izmaiņas skaidro skolas direktores vietniece mācību darbā Marija Marksa.

Sākot no nākamās nedēļas, visi skolēni vairs nedosies uz ēdnīcu vienā garajā starpbrīdī. Skolā būs divi 40 minūtes gari starpbrīži - pulksten 11.10 un 12.00. Pirmajā starpbrīdī uz ēdnīcu dosies 5. -7. klases skolēni, bet 8. -12. klases skolēni tikmēr mācīsies. Otrajā starpbrīdī pusdienos vecākās klases, bet jaunākie skolēni mācīsies.

"Ziemeļlatvija" novēroja, ka šonedēļ skolēni vēl stāv garā rindā, lai varētu ieturēt pusdienas skolas jaunajā ēdnīcā. Pusaudži no 7. klases stāsta, ka jāgaida aptuveni pusstunda. Ja blakus ir klasesbiedri, tad rindā garlaicīgi neesot, turklāt paēst skolas ēdnīcā varot ļoti garšīgi. Viņiem arī patīk, cik tā glīti iekārtota.

Skolēniem drīz izplatīs aptaujas anketas, ar kuru palīdzību skola noskaidros viņu viedokli par skolas ēdnīcā piedāvāto ēdienu klāstu, cenām, par to, ko varbūt vajadzētu mainīt, un citiem tamlīdzīgiem jautājumiem.

Labprāt pagulētu ilgākPar aptaujas jaunumiem skolas dzīvē skolvadība vecākus informēs sapulcē, kas, tāpat kā citus mācību gadus, notiks septembra nogalē.

Uz visiem laikiem Centra vidusskola nav atteikusies arī no kārtības, kad stundas skolā sākas pulksten 8.50, bet pirmās stundas laikā skolēni var apmeklēt konsultācijas.

Smiltenes ģimnāzijā mācību stundas jau pāris gadus sākas pulksten 9.00, bet no rīta notiek individuālās konsultācijas. Ja sākumā šī kārtība izraisīja lielas diskusijas un iebildumus, tad tagad ģimnāzisti ar šādu modeli ir apmierināti. Arī citās skolās bijušas cīņas par to, cikos sākties pirmajai stundai, piemēram, Valkas pamatskolā.

"Pagājušajā gadā gribējām sākt stundas pulksten 9.00, bet pret to iebilda Valkas pilsētas un Valkas pagasta sabiedrība. Atradām kompromisu, un jau otro gadu stundas mūsu skolā sākas pulksten 8.30," stāsta Valkas pamatskolas direktore Nadežda Možarova.

Vairākums apvaicāto Smiltenes Centra vidusskolas skolēnu atzīst, ka labāk gribētu, lai stundas sāktos pulksten 8.50, nevis 8.00. Galvenais iemesls, - tad varētu no rītiem ilgāk gulēt. "Tas būtu forši, varētu izgulēties," spriež arī Sandija Špate un Toms Zariņš no 6.b klases.

Neērtības varētu rasties laukos dzīvojošajiem bērniem, kurus no rītiem uz skolu ved pilsētā strādājošie vecāki, jo viņiem darbs pārsvarā sākas pulksten 8.00. Ar sabiedrisko transportu nokļūt uz Smilteni jau tā ir sarežģīti. "Autobuss no Variņiem un Palsmanes Smiltenē no rīta ienāk bez 10 minūtēm deviņos. Tāpēc es pa nedēļu dzīvoju pie klasesbiedra," stāsta Renārs Alksnis no 11.b klases.

Komentāri 4

nazis

Ēdnīcas problēmas nekādi nav saistītas ar stundu sākumu. Tik pat labi brīva stunda pusdienām var būt arī, ja stundas sākas 8.50. Vairāk jādomā par skolēnu ērtībām un pašsajūtu.

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 11:36

ieva

Man prieks, ka skola būs no 8:)
Paldies skolas vadībai:)

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 16:36

Globuss

Kad ģimnāzistes ari atčhnīsies beidzot??

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 22:24

videne

inķeresna,kāpēc centrenē tāda jaukšanās bija??????

pirms 10 gadiem, 2010.09.10 22:47

Izglītība