Smiltenes Centra vidusskolas klases sacenšas basketbolā

Reizi gadā Smiltenes Centra vidusskolas audzēkņi nevis mācās, bet spēlē basketbolu. Arī šogad 10. - 12. klašu meiteņu un zēnu komandas sporta dienā sacentās par ceļojošo kausu.

Basketbols mums skolā ir nacionālais sporta veids, smaida meitenes no šā gada uzvarētāju - 11.a un 11.b klases apvienotās komandas. Komandā spēlēja Baiba Gutāne, Elza Cīrule, Elīna Stepīte, Inga Zostiņa un Elīna Žūkure.

Zēnu komandu konkurencē ceļojošo kausu basketbolā otro gadu pēc kārtas ieguva tagadējās 11.b klases komanda: Vairis Bormanis, Artūrs Jansons, Rolands Irbe, Matīss Ozoliņš, Sandis Sukurs un Kristaps Vergins.

Gan meitenes, gan puiši domā, ka uzvaru izcīnīja, pateicoties komandas saliedētībai. Pārsvarā visi Centra vidusskolas skolēni iemaņas basketbolā apgūst tikai sporta stundās. Tas viņiem arī esot vienīgais treniņš, gatavojoties skolas mačiem. Rezultatīvākā spēlētāja titulu meitenēm izcīnīja Elīna Stepīte, bet zēniem - Kristaps Vergins.

Līdzjutēji spriež, ka ieguvējas ir tās klases, kurās mācās basketbola spēles lietpratēji Kristaps Vergins un Mārtiņš Kudlāns. Abi spēlē Smiltenes sporta skolas komandā "Smiltenes BJSS", kas šogad izcīnījusi godalgotas vietas vairākos turnīros.

Galvenais jau ir piedalīties, nevis uzvarēt, tomēr spriež apvaicātie vidusskolēni. "Arī mums, pārējiem, ir interesanti skatīties. Spēlēs cīņa ir sīva," atzīst viens no skatītājiem Uldis Ozoliņš.

Ceturtdien Smiltenes sporta hallē sacentās piecas zēnu komandas un četras - meiteņu. Turnīru rīkoja sporta skolotāji Margarita Mikarte un Ivars Joksts.

Izglītība