Smiltenes Centra vidusskolas sākumskolai - jaunas telpas

Vecākiem jāskaidro bērniem, kāpēc uz tuvējo veikalu nevar skriet pa taisno

Smiltenes Centra vidusskolas sākumskolas jeb 1. - 4. klašu audzēkņi un pirmsskolas sagatavošanas grupu bērni 1. septembrī sāks mācīties jaunās telpās.

 

Sākumskola ir pārcelta no Smiltenes Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas piektā stāva uz pilsētas bijušā bērnudārza ēku Atmodas ielā. No 1. septembra to apdzīvos 150 jaunāko klašu skolēni un viņu pedagogi, bet bērnudārznieki mācīsies jaunajā pilsētas pirmsskolas izglītības iestādē "Pīlādzītis".

 

Savukārt Smiltenes Profesionālās vidusskolas dienesta viesnīcas piektajā stāvā bijušo klašu vietā atradīsies istabiņas skolas audzēkņiem, jo jaunajā mācību gadā viņu skaits palielināsies.

 

"Ieguvums būs tas, ka esam nokļuvuši pirmā un otrā stāva telpās, un vairs nav tā apdraudējuma, kas saistīts ar bērnu uzkāpšanu piektajā stāvā un nokāpšanu no turienes," ir gandarīta Smiltenes Centra vidusskolas direktore Ilze Vergina.

 

Direktore piebilst, ka tik un tā turpināsies darbs pie investīciju piesaistes, lai varētu īstenot projektu par piebūves otro kārtu pie Smiltenes Centra vidusskolas. Tajā plānots ēdināšanas korpuss un papildu mācību telpas, lai visa izglītības iestāde - sākumskola, pamatskola un vidusskolas klases - atrastos vienuviet.

 

 

Kamēr šis projekts nav īstenots, Centra vidusskolas sākumskola atradīsies Atmodas ielā, privātīpašumā, kurā līdz šim mitinājās pilsētas 2. pirmsskolas izglītības iestāde. Pie ēkas ir plašs, ar sētu no ielas norobežots pagalms. Tur skolēni labā laikā varēs pastaigāties starpbrīžos.

 

"Jaunās telpas ir labākas, - plašākas, mājīgākas. Arodskolā tas tomēr bija piektais stāvs, un tur šķita šauri," ar pārcelšanos ir apmierināts 4. klases skolnieces Lauras tētis Aigars Savickis. Arī viņš šovasar kopā ar citu skolēnu tētiem un mammām palīdzēja skolotājām uz jauno sākumskolas mājvietu pārvest mācību galdus un krēslus un citu inventāru.

 

"Rīkojām talku, un vecāki bija ļoti atsaucīgi. Visiem tētiem un mammām un arī bērniem liels paldies!" pateicas Centra vidusskolas sākumskolas skolotājas.

 

Blakus ēkā ir telpa sākumskolas bibliotēkai un zāle mūzikas nodarbībām un sākumskolas kora mēģinājumiem.Tuvojoties jaunajam mācību gadam, Centra vidusskolas sākumskolas audzēkņu vecākiem ar saviem bērniem noteikti vajadzētu pārrunāt, kā pareizi jāšķērso iela. Skolotājas pieļauj, ka pēc stundām ne vienam vien skolēnam pirmais gājiens būs pāri Atmodas ielai uz pretējā pusē esošo veikalu "Maxima".

 

Pedagogu ierosinājumam par gājēju pārejas ierīkošanu Atmodas un Lejas ielas krustojumā nepiekrīt valsts akciju sabiedrības "Latvijas valsts ceļi" Valkas nodaļas vadītājs Juris Jansons. "Tā galīgi nebūtu vēlama vieta gājēju pārejai, jo radītu bīstamas situācijas. Braucot lejup pa Atmodas ielu centra virzienā, automašīnas, it sevišķi smagās, ziemā slīdamības apstākļos, var nepagūt nobremzēt pirms gājēju pārejas," skaidro J. Jansons.

 

Smiltenes pilsētas domes izpilddirektors Uldis Rudzītis informē, ka šobrīd tiek izstrādāts Atmodas ielas kompleksais rekonstrukcijas projekts, kurā līdz ar citiem darbiem plānots izvietot metāla barjeras Atmodas ielas abās pusēs posmā no Raiņa ielas līdz Lejas ielai, lai izslēgtu ielas šķērsošanu neatļautā vietā. Tuvākā gājēju pāreja atrodas pie kultūras un sporta centra.

Izglītība