Smiltenes Centra vidusskolas skolēni saņem diplomus individuālajā un komandu darbā

Šoruden astoņi Smiltenes Centra vidusskolas 11. klašu skolēni un divi pedagogi viesojās Polijā, kur piedalījās dažādos konkursos, kas norisinājās angļu valodā. Nupat smiltenieši saņēmuši divus diplomus par labiem sasniegumiem individuālajā un komandu darbā.

 

Ceļojums uz Poliju norisinājās projekta "Starpkultūru ceļvedis" ietvaros. Tajā smilteniešus iesaistīja Rīgas Daugavgrīvas vidusskola.

 

Smiltenes Centra vidusskolas angļu valodas skolotāja Elga Kažmere stāsta, ka uz Poliju Sieradžā devās tie skolēni, kuriem ir labas angļu valodas zināšanas un pozitīva attieksme pret mācību darbu. Pedagogi savā izvēlē nav kļūdījušies, jo skolēni sevi apliecināja godam.

 

Zināšanas spēcīgākas11.b klases skolnieces Baiba Gutāne un Alise Ozola stāsta, ka smiltenieši un rīdzinieki kopā ar poļiem startējuši angļu valodas olimpiādē. "Angļu valodas zināšanas bija jāapliecina kultūrā, ģeogrāfijā, politikā, ekonomikā, mūzikā un vēl vairākās citās jomās. Komandu darbā mēs uzvarējām.

 

 Visi piedalījāmies arī individuālajā zināšanu pārbaudē. Mūsu angļu valodas zināšanas bija labākas par poļu skolēnu. Viņiem no grupas tikai viens labi prata svešvalodu, un tad tas visu laiku runāja. Mēs gan katrs par sevi," saka vidusskolnieces.

Meiteņu klasesbiedrs Kristaps Vergins atzīst, ka skolā iegūtās valodas zināšanas papildina mājās skatītās filmas un klausītā mūzika angļu valodā. "Sevi jāattīsta arī ārpus skolas," papildina B. Gutāne.

Centra vidusskolas vadība un angļu valodas skolotāja īpaši priecājas par diplomiem, kas nupat saņemti no Sieradžas skolas. Par trešo vietu individuālajā angļu valodas olimpiādē diplomu saņēma K. Vergins. Otrs nopelns ir visai Smiltenes Centra vidusskolas komandai, kas pabija Polijā.

 

Cer sadarboties turpmāk"Kopumā ir liels prieks, ka esam iesaistījušies šajā projektā. Ieguvām draugus Daugavgrīvas vidusskolā un Polijā. Ja viss izdosies, tad maijā poļus uzņemsim pie sevis. Cerams, ka mums tas izdosies tikpat labi kā viņiem. Tur viss bija saplānots līdz pēdējam sīkumam," teic E. Kažmere.

Kopš sadarbības sākuma Centra vidusskolas skolēni uztur kontaktus ar poļiem, apmainoties ar elektroniskajām vēstulēm un sērfojot Polijas komunikāciju portālā. Tāpat arī smiltenieši viesojušies Daugavgrīvas vidusskolā.

Izglītība