Smiltenes ģimnāzija cer uz sabiedrības atsaucību, pošoties skolas simtgades svinībām. 2

Smiltenes ģimnāzija paziņojusi datumu, kad notiks skolas simtgadei veltītais galvenais jubilejas pasākums, - 2009. gada 30. maijā.

Torte un salūts punktu nepieliks

 

Jubilejas gaidās darbu sācis īpašs ziedojumu tālrunis. Zvanot uz numuru 90006979, ikviens var ziedot naudu Smiltenes ģimnāzijai. Maksa par zvanu ir pieci lati.

 

 

"Mērķis ir sagatavot skolu 100 gadu jubilejai," par Smiltenes ģimnāzijas un "Lattelecom" kopīgi īstenoto ideju stāsta skolas direktore Aija Cunska.

 

Minētais ziedojumu tālruņa numurs būs pieejams gadu. Skolas absolventi un citi interesenti varēs zvanīt vienu vai pat vairākas reizes katrs un tādā veidā ziedot ģimnāzijai.

 

Skolas 1999. gada absolvents, vides zinību maģistrs Jānis Matvejs pieļauj, ka cilvēku atsaucību noteiks katra atmiņas par Smiltenes ģimnāziju (pirms tam - vidusskolu).

 

"Ja cilvēks uzskatīs, ka skolā viņam klājies labi, tad ziedos. Ja bijis slikti, tad neziedos. Bet ideja ir laba, kā atbalstīt skolu un izglītību. Kas īstenībā ir piecītis? To var iztērēt desmit minūtēs citos nolūkos," saka J. Matvejs. Smiltenes ģimnāzija jau sākusi īstenot daudzus projektus, gatavojoties simtgadei. To vidū ir skolas apkārtnes labiekārtošana, 30 minūšu ilgas filmas uzņemšana, atmiņu grāmatas rakstīšana, jaunas interneta mājas lapas veidošana un citi projekti.

 

Vēl šogad 28. augustā notiks skolas audzēkņu vecāku konference. 1. septembrī atklās ģimnāzijas jauno piebūvi.

 

Skola vēlas, lai ikviens izjustu svētkus un lai Smiltenes ģimnāzijas dzimšanas dienas gads nebeigtos tikai ar salūtu un svētku torti. "Ceru, atradīsim laiku parunāt ar saviem skolēniem un sadzirdēt, kādu viņi gribētu redzēt Smiltenes ģimnāziju tās 110. dzimšanas dienā," saka A. Cunska.

 

Ne velti simtgadei veltīto pasākumu ciklu atklāja ikgadējā pasākumā "Paldies!". Tajā ģimnāzijas vadība ar balvām pateicās audzēkņiem, kuri šajā mācību gadā guvuši panākumus mācībās, mākslā, mūzikā, sportā. Pavisam viņu ģimnāzijā ir vairāk nekā 80. Skolēni saņēma diplomus un dāvanu kartes grāmatu iegādei. Jau pirms tam viņi devās bezmaksas ekskursijā uz Helsinkiem.

 

Komentāri 2

Saulīte

Paldies par informāciju!
Noteikti organizēšu savu klases kolektīvu.
Ar vissiltākajām jūtām atceros un pieminu mūsu laika inteliģentos, zinošos, cilvēcīgos un saprotošos SKOLOTĀJUS.
UZ TIKŠANOS SALIDOJUMĀ!

pirms 12 gadiem, 2008.05.26 13:08

lia

90- gades pasākums bija lielisks, tikai daudzu prieku aizēnoja fakts, un pat daudzi devās mājās tikai tādēļ, ka aizmirsts bija par tiem , kas pabeiguši tikai pamatskolu. ļoti daudzi protams turpināja mācības vidusskolā, bet pārējie- lielākā daļa smilteniešu arī būtu gatavi piedalīties svētkos un palīdzēt tos noorganizēt, bet, ja viņi tiek pat neievēŗoti atkal, tad ir žēļ... Tie, kuri mācījušies skolā no 1-11 klasei paši varētu izvēlētie vai labāk vakaru pavadīt ar savu pamatskolas klasi vai ar vidusskolas klasi. Vairāk gadi un mīļāki jau tomēr daudzreiz ir tie pirmie skolas biedri. Lūdzu padomājiet par to, lai visi pasākumā būtu gaidīti!

pirms 12 gadiem, 2008.05.27 08:28

Izglītība