Smiltenes ģimnāzijā izraugās cepurīšu īpašniekus

Smiltenes ģimnāzijā žūrija izraudzījusies skolēnus, kuri uz mūžu savā īpašumā paturēs skolā tradicionālā konkursa "Ģimnāzists un Ģimnāziste" galveno balvu - sarkanu cepurīti.

 

 

Šajā mācību gadā titulu "Ģimnāziste 2008" ieguva Inga Ērgle (11.b), titulu - "Ģimnāzists 2008" Edvīns Grīslis (10.b). Konkursa skatītājs Mārtiņš Ķepītis (11.b) spriež, ka vietu sadalījumā liela nozīme bija tam, kā katrs konkursants sevi pasniedza. "Domāju, nevinnēja tie, kuri kaut ko mēģināja uzspēlēt. Kaut gan visi finālisti bija diezgan vienlīdzīgi, it sevišķi meitenes. Arī zēni bija labi sagatavojušies," stāsta Mārtiņš.Konkurss 10. - 12. klašu skolēniem ģimnāzijā notika jau 12. gadu, arī šoreiz sapulcējot pilnu zāli ar skatītājiem. Finālā pēc atlases kārtas iekļuva četras jaunietes (Lelde Birkenšteina, Linda Brīdiņa, Inga Ērgle, Daiga Pujiņa) un četri jaunieši (Andris Bogdanovs, Dāvis Gaigals, Edvīns Grīslis, Reinis Rešetins).

 

 

Uz skatuves - ar motocikluKonkursu "Ģimnāzists un Ģimnāziste" sadarbībā ar skolas pašpārvaldi rīko Smiltenes ģimnāzijas direktores vietniece Dagnija Feldhūne. Viņa spriež, ka pārbaudījums ik gadu paliek grūtāks. "Konkurence kļūst arvien milzīgāka. Piemēram, šogad žūrijai bija ļoti grūti vērtēt finālistus, jo visi manā skatījumā bija ļoti labi un līdzīgi," spriež D. Feldhūne.Konkursu ģimnāzija rīko, lai dotu iespēju skolēniem parādīt citiem savus talantus un spējas. Piemēram, uzvarētājs Edvīns Grīslis (16 gadu) publiku un vērtētājus pārsteidza, uz skatuves uzstumjot motociklu un vēlāk ar to no skatuves aizbraucot.

Uzvara viņus pārsteidz Edvīns "Ziemeļlatvijai" atzīst, ka uzvara viņu ļoti pārsteigusi, jo Smiltenes ģimnāzijā mācās, sākot tikai no šī mācību gada. Uz skolu atnācis no Lejasciema vidusskolas. Konkurentus konkursā Edvīns atzīst par ļoti stipriem. Pats pieļauj, ka viņa pluss bija tas, ka tik tiešām runāja no sirds. "Salīdzināt mani ar Dāvi Gaigalu, visiem pazīstamu futbolistu, vai Andri Bogdanovu, kurš trenējas kikboksā un futbolā!" žūrijas vērtējums Edvīnu patiesi izbrīnījis.Inga Ērgle (17 gadu) domā, ka žūrijas sirdis iekaroja ar "Muzikālās bankas" "zvaigžņu" kora dziesmu "Tā ir sirdsbalss". Viņai šī dziesma ir mīļa, tāpēc nodziedājusi to izjusti.Inga ir sabiedriski aktīva jauniete - vada Smiltenes Jauniešu domi, darbojas ģimnāzijas pašpārvaldē, tāpēc neesot bijis uztraukuma uzstāties žūrijai un publikai. Taču uzvara konkursā viņu pārsteidz. "Pārējām meitenēm bija ļoti skaisti, pārdomāti priekšnesumi. Bija daudz jāstrādā, lai sevi labi parādītu," saka "Ģimnāziste 2008".

 

 

Arī ēst jāprot gatavotKonkursa finālistus izraudzījās atlases kārtās. Tajās konkursanti rādīja, vai prot sniegt neatliekamo palīdzību un pagatavot ēdienu no produktiem triju latu vērtībā.Noslēgumā ģimnāzisti finālisti lasīja dzeju, zīmēja, dziedāja, stāstīja par sevi un sniedza priekšnesumu pēc pašu izvēles.

Izglītība