Smiltenes ģimnāzijā noskaidroti sarkano cepurīšu īpašnieki

Smiltenes ģimnāzijas šā mācību gada sarkano cepurīšu ieguvējiem Maijai Gavarei (10.a) un Jānim Liepiņam (12.a) ir kaut kas kopīgs. Abi uzskata, ka aktīvi jāpiedalās konkursos. Tā ir izdevība tikt pamanītam un atklāt savas spējas.

 

Smiltenes ģimnāzijā aizvadītajā nedēļā noslēdzās konkurss "Ģimnāzists un Ģimnāziste 2009". Par titulu un galveno balvu - sarkanu cepurīti - vairākas dienas sacentās četras meitenes un četri puiši.

 

Uzvarētāji M. Gavare un J. Liepiņš atzīst, ka necerēja uz tādu panākumu, jo konkurence bija sīva.Maija Gavare konkursā pieteicās, skolas pašpārvaldes prezidentes Ilzes Savieles mudināta, lai būtu vairāk dalībnieku. Jaunietei jau ir pieredze līdzīgos pasākumos, jo savulaik 7.- 9. klašu konkursā viņa ieguva Proģimnāzistes titulu.

 

Maija piedalās ļoti daudzos konkursos. "Pirmkārt, tā ir jauna pieredze. Tad vēl, saņemot atzinības, ir laba sajūta, jo citi novērtē to, ko tu spēj izdarīt," saka jauniete.

 

"Ģimnāziste 2009" sevi raksturo kā daudzpusīgu cilvēku. Viņa piedalās dažādu priekšmetu mācību olimpiādēs. Patīk adīt, tamborēt, dziedāt, spēlēt tautas bumbu un flautu.

 

Priekšnesumā konkursā Maija dziedāja "Smilšu rausi" un spēlēja flautu. "Man ļoti palīdzēja klasesbiedri un audzinātāja Inga Savicka, spēlējot klavieres. Paldies viņiem!" saka jauniete."Ģimnāzistam 2009" Jānim Liepiņam bija cits iemesls, kāpēc viņš piedalījās konkursā. "Savulaik tajā uzvarēja māsa Ieva un labs draugs Ralfs Lipstoks. Nevēlējos atpalikt," saka Jānis.

 

Viņš rosina arī citus izmantot visas iespējas, ko dod skola, aktīvi tajās piedalīties, lai tiktu pamanīts, un secina, ka laba iespēja izpausties skolasbiedru priekšā ir ikgadējais konkurss "Ģimnāzists un Ģimnāziste".

 

Kur tu biji ātrāk? Tā izsaucas gan ģimnāzijas direktore Velga Mālkalne, gan direktores vietniece Dagnija Feldhūne, brīnoties par Jāņa pārvērtību konkursā. Šķietami klusais jaunietis sevi parādīja, kā pavisam citu cilvēku.

 

Jānis par grūtāko pārbaudījumu atzīst priekšnesumu. "Tur bija vajadzīga vislielākā gatavošanās, bet man 12. klasē nav īpaši daudz laika. Beigās diezgan veiksmīgi tiku cauri, iesaistot arī citus cilvēkus - absolventus un klasesbiedrus."

 

Priekšnesumā "Ģimnāzists 2009" "apspēlēja" savus hobijus - basketbolu un mūziku. Jānis ir dīdžejs un spēlē arī savā dzimtajā pusē, Alūksnes rajonā. Apvaicātie Smiltenes ģimnāzisti konkursu vērtē atzinīgi. "Tāds pasākums noteikti ir vajadzīgs, jo var izpausties katrs, kas grib sevi parādīt. Patika, ka šajā konkursā katrs dalībnieks bija atšķirīgs," saka Linda Sīmane un Elīna Āboltiņa.

 

Abas juta līdzi savai klasesbiedrenei Maijai Gavarei, bet uzteic arī citus konkursantus, piemēram, Aneti Skrastiņu, kura trenējas kalnu slēpošanā, un Jāni Krūmiņu ar draugiem par atraktīvo priekšnesumu no grupas "Līvi" repertuāra.

 

Linda piebilst, ka arī pati gribēja piedalīties konkursā, taču netika, jo daudz laika paņem mūzikas skola.Ģimnāzijas direktores vietniecei D. Feldhūnei ļoti paticis, ka šogad konkursanti uzsvēra ģimenes nozīmi viņu dzīvi. Atbalstīt viņus ieradās tēti un mammas.

 

"Ja līdz martam skolā notikušie pasākumi bija vērsti uz klašu kolektīvu saliedēšanu, tad šis ir gadījums, kad tie skolēni, kuri vēlas un uzdrīkstas, var sevi parādīt, kā personību," saka D. Feldhūne.

Izglītība